ARKAS 2017 MAASLARI

Arkas 2017 Maaşları takipçilerimizden uzun zamandan beri istek alan çalışmaların başında yer alıyor. Hatırlayacağınız üzere 2016 yılında Arkas Denizcilik hakkında kapsamlı bir paylaşım yapmıştık. Bugüne kadar 127 bin kişi tarafından okunan bu çalışmayı hatırlamayanlar, merak edenler ve hala okumayanlar var ise aşağıdaki linke tıklayarak Arkas Denizcilik hakkındaki detaylı paylaşımı okuyabilirler.

http://dumensuyu.com/arkas-denizcilik-2016-maaslari/

Arkas, günümüzde acentelik, armatörlük, limancılık ve deniz, kara, demir, havayolu taşımacılığını entegre ederek sunduğu lojistik hizmetleri gibi ana iş kollarının yanında gemilere yakıt ikmalinden otomotive, sigorta hizmetlerinden bilgi sistemlerine ve kruvaziyer turizmine kadar birçok farklı sektörde faaliyet göstermeye devam ediyor.

GASM-GOSS Soru Bankası DümenSuyu Watsapp hattı: 0531 684 95 94

Arkas Denizcilik

Bizleri ilgilendiren kısmı ise hiç süphesiz Denizcilik Sektörü’ nde yaptıkları.. Arkas Denizcilik yatırımlarına 2016 ve 2017 yılında da hız kesmeden devam etti. Bir taraftan “yeni inşaa” gemiler yaptıran, diğer taraftan da “2.el” piyasasını takip ederek bulduğu fırsatları kaçırmayan Arkas Denizciliği bir kez daha tebrik etmek isteriz.

Türk Bayrağını herşeye rağmen gemilerinde dalgalandırmaya devam eden, Ayın 1’i demeden maaşları yatıran ve sürekli büyüyerek gemide ve karada denizcilere istihdam olanakları sağlayan böylesine büyük bir firmaya başka ne denir ki…

2017 yılı başından itibaren Funda A, Lucien A, MAERSK JUBAIL, MAERSK JAIPUR isimli konteyner gemilerine ilaveten M/T Alaçatı ve M/T Bayraklı tankerlerini de filosuna katarak tankercilik alanında da büyümesine devam etti. 2017 yılında Arkas Denizcilik filosuna 6 geminin daha katılması bekleniyor.

Peki tüm bu gelişmeler Maaşları Nasıl Etkiledi?

2017 yılında Arkas Denizcilik Maaşlarında maalesef herhangi bir zam ya da iyileştirme yapılmadı. Rakiplerinin zamanında maaş ödememesi, ITF skalası altında kalan maaş uygulamaları, yüksek dolar kurları vb bir çok sebepler aslında Arkas Denizcilikten bir süre daha maaş zammı gelmeyeceğinin açık habercisi.

2017 yılında Arkas maaşları ile ilgili bir kaç gelişme yaşandı, aslında 2016 maaşlarını paylaştığımız günden başlamak gerek;

2016 yılında paylaştığımız maaşlardan sonra bir çok mail ve mesaj aldık. Bazı takipçilerimiz Afrika hattında çalıştıklarını ve çift ikramiye aldıklarını söylüyordu. Bazıları da yabancı bayrakta çalışarak daha yüksek maaş aldıklarını..

Biz de tüm bilgiler ışığında detaylı bir çalışma yaptık ve ortaya böyle bir sonuç çıktı.

2017 yılına kadar Arkas Denizcilikte 4 farklı maaş uygulaması bulunuyordu.

Türkiye Uğraklı Gemi Maaşları (2016 yılında paylaştığımız gibi)

Uzak Hat Gemi Maaşları (kontrat sonunda +1 yerine +2 maaş ikramiye ödeniyor)

Yabancı Bayraklı Gemi Maaşları (sigorta farklı maaşa ekleniyor)

Tanker Maaşları

2017 yılında ise Arkas Denizcilik maaşlarında 2 önemli gelişme yaşandı.

Önemli Gelişme 1

Bunlardan ilki +1 ikramiye uygulamasının maaşlara eşit paylaştırılarak her şey içinde ödenmeye başlanılması oldu. Bir örnek verecek olursak 2016 yılında her ay 2800 usd maaş alan ve 4 ay gemide çalışan bir zabit, gemiden ayrıldıktan sonra bir kez daha 2800 usd alıyordu.

2017 yılında ise her ay 3500 usd maaş alıyor ve gemiden ayrıldıktan sonra herhangi bir ödeme yapılmıyor.

Önemli Gelişme 2

İkinci önemli gelişme 2017 yılında Uzak hat maaşlarının kaldırılması oldu. Bir örnek verecek olursak 2016 yılında Türkiye’ye uğramayan bir gemiye uçakla katılıp uçakla ayrılan bir zabit her ay 2800 usd maaş alıyor ve gemiden ayrıldıktan sonra +2 maaş (5600 usd) ikramiye alıyordu.

2017 yılında ise her ay 3500 usd maaş alıyor ve gemiden ayrıldıktan sonra herhangi bir ödeme yapılmıyor.

Arkas 2017 Maaşları

Türkiye Uğraklı Gemi Maaşları (Türk Bayrak)

Kaptan/Baş Mühendis 5.200 USD 3+1

2.Kaptan/2.Mühendis 4.000 USD 3+1

Zabitan 2800 USD 4+1

Reis-Fiter-Aşçı-Lostromo 1650 USD 6+1

Usta Gemici-Yağcı 1500 USD 6+1

Kamarot 1350 USD 6+1

Siz de çalıştığınız şirket ile ilgili bilgi ve görüşlerinizi facebook hesabımızdan, ve sitemizde bulunan iletişim sekmesinden paylaşarak denizci dostlarımıza yardımcı olabilirsiniz.

http://dumensuyu.com/arkas-3100-teuluk-4-adet-yeni-gemi-siparisi-daha-verdi/

http://dumensuyu.com/arkas-filosuna-2-buyuk-gemi-daha/

Ana Sayfaya Dön

Benzer yazılar

16 Yorum

 1. Huseyin

  Merhabalar ; izmir denizci firmalarini neden daha bizleri bilgilendirmiyorsunuz.
  Arkas ve msc hapaglyod haric digerleri hep istanbul firmalari.
  izmirdeki firmalarin calisma sartlarini ve maas skalalarini neden ogrenemiyoruz.
  Saygilar ; iyi calismalar. …diger verdiginiz bilgiler icin tesekkurler

  Yanıt
 2. Huseyin

  Orta olcekli izmir firmalarinida maas skalalarinla beraber bizi bilgilendirmeniz mumkunmu…Arkas, hpag lyod, Nemtas harici gemi adami personeli alan haric firmalar hangileridir..Ögrenmemiz mumkun mu??
  Iyi calismalar..

  Yanıt
 3. Ferhat

  Merhabalar gemilerde daha once calismisligim var kaynak belgem ,ascilik bon servisim,gemi adami cuzdanim var sizinle calismaktan mutluluk duyarim ilginize tesekkur ederim

  Yanıt
 4. Kubilay tarım

  Arkas gibi güvenilir bir şirkette çalışmaktan bu Ailenin bir parçası olmaktan gurur duyarım kamarotum 8sene garsonluk yaptım yaşım 25 işi biliyorum ararsanız çok sevinirim 05455236154

  Yanıt

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir