Arkas Denizcilik 2016 Maaşları

Arkas Denizcilik 2016 Maaşları, Çalışma Şartları, Gemileri, Kontratları ve dahası..

Arkas Denizcilik 2016 Maaşları

Sevgili DümenSuyu okurları Türkiye’nin en iyi firmalarından birisi olan Arkas Denizcilik i sizler için masaya yatırdık.

Biz denizciler Arkas kelimesini duyduğumuz zaman aklımıza direkt konteyner gemileri geliyor fakat Arkas, armatörlük dışında bir çok alanda çok başarılı bir şekilde ilerliyor.

Takipçilerimiz firma ile ilgili görüşleri genel olarak olumlu. Kendilerini tebrik ederiz.

 • Gemi sayısı çok olduğu için karada bekleme süresi uzun değil.
 • Kumanyası çok çok iyi (Çoğu Türkiye uğraklı olduğu için gemilerde hiçbir şey eksik olmuyor markalar pınar, sütaş, maret, sek vb…)
 • Personeline değer veriyor. Hikayelerini dinliyor. Tecrübe ile maaş artıyor ve 5-10 yıl hediyeleri veriliyor (rozet, saat vs)
 • Gemilerde ortam iyi ve sosyal imkanlar mevcut.
 • Maaşlar her ayın 30-31 inde yatıyor. Sendika var.

Arkas Petrol başarısı ve rakamlarla sektörde liderliğini devam ettiriyor. Marport, Auto Port, Ada Port (Kıbrıs) Yurt dışında yapılan liman yatırıları (La Spezia) Arkas Holding’e her geçen gün güç ve dinamizm katıyor, Arkas Otomativ, Arkas Turizm, Arkas Sigorta, Arkas, Emes, Limar acentelikleri, LA (Lucien Arkas) Şarap Bağları, Kristal Yağları, Arkas Sanat Merkezi, Arkas Voleybol, Basketbol ve Yelken takımları ve çok daha fazlası…

Eğer kendinize bir kariyer inşaa etmek gibi bir hedefiniz varsa bugün Türkiye’de denizcilik sektöründe daha doğru bir tercih olmayacaktır.

http://dumensuyu.com/turkiyenin-en-buyuk-denizcilik-firmalari/

Sahip olduğu 50 nin üzerinde gemi ile denizde çalışmak isteyenler için çok iyi bir alternatif olurken karada istihdam ettiği 6500 kişi de Arkas’ın ne kadar büyük olduğunun kanıtı.

Bu başarı hikayesini ve holding’i yakından inceleyelim istedik. Yazının devamında holding’e ait yatırımlar ve diğer bilgiler yer almaktadır. Okumak istemeyen ve direkt maaş ve kontratlara iletişim- başvuru detaylarına erişmek isteyen takipçilerimiz yazının altında ilgili bölümü bulabilirler.

Arkas Holding


1902 yılında temelleri atılan Arkas, bugün acentelik, armatörlük, limancılık ve deniz, kara, demir, havayolu taşımacılığını entegre ederek sunduğu lojistik hizmetleri gibi ana iş kollarının yanında gemilere yakıt ikmalinden otomotive, sigorta hizmetlerinden bilgi sistemlerine ve kruvaziyer turizmine kadar birçok farklı sektörde faaliyet gösteriyor.

Arkas Holding’in 14 tanesi Türkiye’de olmak üzere 24 ülkede, 60 ofisi Yunanistan, İtalya, Monako, Fransa, İspanya, Portekiz, Fas, Cezayir, Tunus, Mısır, Lübnan, Libya, Bulgaristan, Romanya, Ukrayna, Rusya, Gürcistan, Azerbaycan, Kazakistan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Çin, Gana ve Nijerya bulunuyor. 64 şirketi ile 6500 kişiye istihdam sağlıyor.

Türkiye’de dünyanın önde gelen 10 armatörünün bazılarıyla ortaklık (MSC, Hapag Lloyd, Yang Ming, Tarros SPA) bazılarıyla temsilcilik (Hanjin Shipping, Grimaldi Lines, ACL, Marguisa Line, DAL, UAFL, Ethopian Shipping) ilişkisi içinde bulunuyor. Uluslararası ofislerinin bulunduğu ülkelerde Türkiye’de temsil ettiği armatörlerin yanında Hamburg Süd, PIL, OOCL gibi armatörlerin temsilciliklerini de yürütüyor. Ayrıca Avrupa’nın en büyük karayolu ve demiryolu taşımacısı DB Schenker ile 1995 yılından beri ortaklığı sürüyor. Uluslararası bir holding olarak Arkas’ın Türkiye haricinde yurtdışında da yabancı ortaklıkları vardır.

Dünya çapındaki armatörlerin acenteliğini yaparken diğer taraftan 1996 yılında kendi gemi filosunun oluşturmaya başlayan Arkas’ın Deniz Ticaret Filosu bugün 46 gemisi ile Türkiye’nin en büyük konteyner gemi filosudur. Filosunda ayrıca 5 tane yakıt ikmal tankeri bulunuyor. Türkiye’de özel sektördeki ilk Türk bayraklı konteyner hat taşımacılığını gerçekleştirmek amacıyla kurduğu armatörlük şirketi Arkas Line, Akdeniz, Karadeniz ve Batı Afrika’da Arkas filosundaki konteyner gemileri ile düzenli servis veriyor. Dünyanın saygın denizcilik araştırma şirketlerinden Clarkson’un “Gemi Sahibi Armatörler” dünya sıralamasında 22. Sırada yer alıyor.

Arkas Denizcilik

Arkas, özel liman işletmeciliğinde birçok ilke imza atarak Türkiye’nin dış ticaretini katkıda bulunuyor. Türkiye’nin en yüksek hacimli elleçleme yapan konteyner limanı Marport (yıllık 2 milyon TEU kapasite) ile Türkiye’nin ilk otomotiv limanı Autoport (yıllık 350.000 araç kapasitesi) ile hizmet verirken,  Türkiye’de limancılık alanındaki know-how’ını yurtdışında da değerlendirmek amacıyla İtalya’daki Terminal del Golfo limanına ortak olmuştur.

1989 yılında kurduğu Arkas Lojistik şirketi bugün deniz, hava, kara, demiryolu kombine taşımaları, açık yük ve proje taşımaları, forwarding ve depo hizmetlerini birarada sunuyor.

Gemilere yakıt ikmali yapan şirketi Arkas Petrol, hava taksi ve VIP uçak hizmeti sunan Arkasair, sigorta hizmetleri sunan Arkas Sigorta, otomotiv sektöründeki iştirakleri Arkas Otomotiv ve Volcar, yazılım şirketi Bimar ve Arkas Turizm holding çatısı altında farklı sektörlerde faaliyet gösteren diğer şirketleridir.

Ayrıca Avrupa’nın en büyük kruvaziyer şirketi MSC Cruises, Arkas Holding ortaklığı ile 2005 yılından bu yana Türkiye’de faaliyet gösteriyor.

Arkas Denizcilik 2016 maaşları ile ilgili hazırladığımız çalışma aşağıdadır.
Sitemizde yer alan denizcilik firmaları çalışma şartları, gemi adamı maaşları, kontratlar, kumanyası ve benzeri bilgiler internet sitemizi ve sosyal medya hesaplarımızı takip eden dümensuyu okurları ve firma yetkilileri tarafından gelen bilgiler var ise (son dönemde oldukça artmıştır) ışığında kıyaslama ve sorgulama tarafımızca yapılarak hazırlanır.

Bu çalışmalarda Sinyorita, şirketlerin kişilere göre uyguladığı farklı bir politika(varsa) yada yakın günlerde maaşlarda yapılmış bir değişiklik var ise farklılıklar olabilir. Düzeltmek istediğiniz konuları yorum olarak belirtebilirsiniz.

Arkas Denizcilik Filosu

Arkas Denizcilik filosunda 46 konteyner ve 5 tanker (yakıt barcı) bulunuyor.

Arkas, 1996’da gemi donatanı olarak faaliyet göstermeye başladı. Arkas’ın bu alandaki ilk girişimleri sayesinde 1996’da Singapur’dan teslim alınan İspanyol yapımı 580 TEU’luk M/V VIVIEN A, 580 TEU’luk M/V WANDA A ve 1998’de filoya katılan 569 TEU M/V DIANE A ile filodaki gemi sayısı üçe ulaştı. 1999 yılında ise 1.022 TEU M/V AYŞE A (eski ismi BERNARD A), 1.022 TEU M/V ESRA A ve 540 TEU (İlk ismi M/V CLAIRE A) Arkas filosundaki yerlerini aldı.

2000li yıllar

2000 yılında filo kapasitesinin yükseltilmesi ve teknolojik olarak yenilenmesi için yeni gemi siparişleri Almanya’nın Peene Werft tersanesine verildi. Ardından 2001’de yeni inşa 1.208 TEU’luk M/V DANIEL A ve M/V YİĞİTCAN A, 2002’de 1.221 TEU’luk M/V AURETTE A ve M/V LUCIEN G. A gemileri filoya dahil oldu. 2002’de ayrıca MSC ortaklığı ile Danimarka yapımı 976 TEU’luk MSC ŞEBNEM (HORACE A) gemisi satın alındı. Arkas yatırımlarına devam ederek,

2004’de teslimatı yapılan yeni inşa 1.221 TEU’luk M/V KARLA A (ilk ismi VIVIEN A ) ve M/V GABRIEL A; 2005’te ise 1.529 TEU’luk yeni inşa M/V MARGUERITE A ve M/V HILDE A ile filosunu genişletti.

Arkas Deniz Ticaret Filosu’na 1.604 TEU kapasiteli “M/V CRISTINA A” M/V MARIO A”, “M/V MICHEL A” ve M/V VENTO DI MAESTRALE” 2007’de Almanya’da yapılan törenlerle katıldı. 1.145 TEU’luk Çin yapımı M/V ROZA A ve M/V TOMRIZ A gemileri de Taiwan’da teslim alındı.

2009 yılında 1.604 TEU kapasiteli M/V VENTO DI TRAMONTANA (eski ismi M/V CLAIRE A) ve M/V DIANE A 2008 yılında, M/V WANDA ve M/V BERNARD A gemileri filoya katıldı.

2010 ve sonrası

2010 yılında 1.139 TEU’luk M/V MARTINE A ve M/V NATALIA A’yı filosuna katan Arkas, aynı yıl Türkiye’nin en büyük konteyner gemisi olan 2.500 TEU’luk M/V VIVIEN A gemisini de aldı.

2011’de VIVIEN A’nın ikizi olan 2.500 TEU’luk M/V GÜLBENİZ A,

2012 Temmuz ayında 1199 TEU’luk M/V MATILDE A,

2013 Mart ayında 1.139 TEU’luk M/V INGA A ve 1.122 TEU’luk M/V ROSELINE A ve son olarak 2013 Ekim ayında 907 TEU’luk M/V NICOLAS A ve M/V PHILIPPE A gemilerini filosuna kattı.

2014 yılında Arkas, Deniz Ticaret Filosu’na yeni gemiler ekledi. Mart ayında 2.755 TEU kapasiteli M/V MAXIMOS A, Nisan ayında 2. 764 TEU kapasiteli M/V GISELE A ve Eylül ayında 2.837 TEU kapasiteli M/V EMMA A gemilerini filosuna kattı.

2015 yılının ilk altı ayında M/V MARTHA A, M/V Maersk Jurong, M/V PIERRE A, M/V ELECTRA A, M/V SASKIA A, M/V Caledonian Express ve Eylül ayında M/V KAPTAN AYTAÇ A, M/V MEHMET KAHVECİ A gemilerinin filoya eklenmesi ile toplam gemi sayısı 46’e, toplam taşıma kapasitesi ise 74.792 TEU’ya çıktı.

Arkas Denizcilik 2016 maaşları ile ilgili hazırladığımız çalışma aşağıdadır.

Sitemizde yer alan denizcilik firmaları çalışma şartları, gemi adamı maaşları, kontratlar, kumanyası ve benzeri bilgiler internet sitemizi ve sosyal medya hesaplarımızı takip eden dümensuyu okurları ve firma yetkilileri tarafından gelen bilgiler var ise (son dönemde oldukça artmıştır) ışığında kıyaslama ve sorgulama tarafımızca yapılarak hazırlanır.

Bu çalışmalarda Sinyorita, şirketlerin kişilere göre uyguladığı farklı bir politika(varsa) yada yakın günlerde maaşlarda yapılmış bir değişiklik var ise farklılıklar olabilir. Düzeltmek istediğiniz konuları yorum olarak belirtebilirsiniz.

Arkas Tanker

Marmara ve Ege Bölgesi’nde gemilere yakıt ikmali sağlayan Arkas Petrol’ün M/T URLA 1, M/T ULUCAK,  M/T YILDIZBURNU, M/T ALSANCAK 2 ve M/T ÇEŞME isimli 5 tankeri bulunuyor. Toplam kapasitesi 7.868 dwt olan Arkas Petrol çift cidarlı tankerlerle filosunu güçlendirmeye devam etmeyi hedefliyor.

Arkas Denizcilik Kontratlar

Kaptan/Baş Mühendis/2.Kpt/2.Müh                     3+1

Elektrik Zabiti/3.Kpp-4.kpt/3.Müh                         4+1

Reis/Lostromo/Aşçı/Gemici/Yağcı/Fiter               6+1

Arkas Denizcilik 2016 Maaşları

MAAŞLAR (TÜRK BAYRAK)

KAPTAN/BAŞ MÜHENDİS 5.200 USD 3+1

2.KAPTAN/MÜHENDİS 4.000 USD 3+1

ZABİTAN 2800 USD 4+1

REİS-FİTER-AŞÇI-LOSTROMO 1650 USD 6+1

USTA GEMİCİ-YAĞCI 1500 USD 6+1

KAMAROT 1350 USD 6+1

http://dumensuyu.com/turkon-konteyner-2016-maaslari/

http://dumensuyu.com/medlog-denizcilik-2016-maaslari/

Arkas Denizcilik İş Başvurusu

Aşağıdaki linke tıklayarak karşınıza çıkan formu doldurabilirsiniz.

http://www.arkas.com.tr/denizcilik_is_basvuru_formu.html

Arkas Denizcilik Tuzla Adresi: Orta Mahalle Üniversite Caddesi No:3 Orhanlı Tuzla, 34956 İstanbul

Sitemizde yer alan denizcilik firmaları çalışma şartları, gemi adamı maaşları, kontratlar, kumanyası ve benzeri bilgiler internet sitemizi ve sosyal medya hesaplarımızı takip eden dümensuyu okurları ve firma yetkilileri tarafından gelen bilgiler var ise (son dönemde oldukça artmıştır) ışığında kıyaslama ve sorgulama tarafımızca yapılarak hazırlanır.

Bu çalışmalarda Sinyorita, şirketlerin kişilere göre uyguladığı farklı bir politika(varsa) yada yakın günlerde maaşlarda yapılmış bir değişiklik var ise farklılıklar olabilir. Düzeltmek istediğiniz konuları yorum olarak belirtebilirsiniz.

Ana Sayfaya Dön

Benzer yazılar

30 Yorum

 1. Sait Catal

  Gemi vatana gelmezse maas cok yatiyor diye biliyorum yani yurt disindan katilip yurt disindan ucakla ayrilinca maaşi katliyor. Iyi firmadur tavsiye ederim

  Yanıt
 2. Çağın

  SELAM ARKADAŞLAR GEMİCİYİM CÜZDANI YENİ ALDIM BÜTÜN EVRAKLARIM TAMAM DAHA ÖNCE 1 AY TURYOLDA CALIŞTIM İŞ ARIYORUM KAMAROTLUKTA OLSA YAPARIM RICA ETSEM YARDIMCI OLABİLİRMİSİNİZ NUMARAM 0531 356 04 16

  Yanıt
 3. Abdurrahaman

  Arkadaslar bende gemi isinde calismak istiyorum.bana genel bilgi verebilirmisiniz…maaslar nasil hangi sirketler tavsiye edersiniz.meslegim makina bakim..simdiden tesekkur ederim.

  Yanıt
 4. erdal

  46 yaşındayım , hem sağlık hem de maddi sorunlarım nedeniyle eşim benden boşandı. ayakta kalmak ve yeniden evlenmek istiyorum , kirada oturan abimin evindeyim ,bir mesleğim yok kimseye yük olmak istemiyorum pazarlara çıkarak öteberi satarak kendi ekmeğimi kazanmak için cüzide olsa siz değerli hayırseverlerden yardım bekliyorum.

  Yanıt
 5. Hasan

  Selamlar. Bu soruya cevap verirseniz sevinirim,
  Usta Gemici için 1500 dolar demişsiniz ve 6+1 demişsiniz. Bu maaş Türk bayraklı gemiler için mi ve 6+1 dahil 1500 dolar mı? Yoksa 1500 dolar düz maaş mı?

  Yanıt
 6. Hasan

  Sayın dümen suyu bu maaş scalasi Türk bayrak için dediniz ben yabancı bayrakta çalışmak istiyorum emekliyim ne yapmalıyım yabancı bayramlarda. Yine aynı maasimi yoksa farklı mı bilgi verirmisiniz selamlar

  Yanıt
 7. Kenan kıyak

  Selamin aleykum gemide calismak istiyorum ama iyi
  ‘yi ve kötü’yü ayirt edemiyorum yardim ederseniz çok sevinirim iyi günler kolay gelsin

  Yanıt
 8. yavuz ARTAR

  SELAM EN SON 7 AY ALFA KARADENİZ TANKERDE KAMAROT OLARAK ÇALIŞTIM BÜTÜM EVRAKLARIM YENİ YAPTIM ÇALIŞMAYA İHTİYACIM VAR İSTANBUL KASIMPAŞADAYIM ARKAS SAĞLAM BİR FİRMA OLDUĞUNDAN ARKASLA ÇALIŞMAK İSTERİM TLF.0535 285 86 97

  Yanıt
 9. Zeynal

  Selamun eleykum ben Azeri uzak yol ikinci mühendis ist denizçilik şirketınde çalişdım şimdi bu şirketde çalışmaq istedim TEL:+99470 5050287 whatsap her zaman açıq

  Yanıt
 10. ORHAN AYBOĞAN

  Ben GAZİANTEP den yazıyorum
  Mobilya boyası ustalığı yaptım yıllarca gemide bana görene iş varmıdır varsa aylık ücret ne kadardır saygılar GAZİANTEP ORHAN AYBOĞAN
  0553.474.23.35 bilgi verirseniz memnun oluruz

  Yanıt
 11. Huseyin

  Ben Dıyarbakır Hüseyin çok acıl ıse ıhtıyacım var arkas fımadında calısmak ıstyorum yardım belliyorum arkadaşlardan teşekkür 05458377168

  Yanıt

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir