Arkas MSC Gemi Acenteliği’ndeki yüzde 30 hissesini 137,5 milyon dolar bedelle devretti

Arkas 9 Aralık 2016 tarihi itibariyle, MSC Gemi Acenteliği’ndeki yüzde 30 hissesini 137,5 milyon dolar bedelle devretti.

Arkas MSC Gemi Acenteliği’ndeki yüzde 30 hissesini 137,5 milyon dolar bedelle devretti.

Arkas’tan yapılan açıklamada, tahsil edilen bedelin ağırlıklı olarak, devam eden liman ve demiryolu taşımacılığı yatırımlarının özvarlık ihtiyacında kullanılacağı belirtildi.

Hatırlayacağınız üzere 24 Ağustos 2016 tarihinde Arkas MSC Gemi Acenteliğinde ki hisselerini devretmek için Rekabet Kuruluna başvurmuştu.

Arkas’ın MSC Gemi Acenteliği’nde bulunan hisselerinin United Agencies Limited tarafından devralınması ile ilgili Rekabet Kuruluna başvurusu bugün sonuçlandı.

MSC Gemi Acenteliği A.Ş.’nin üzerinde ortak kontrolden tam kontrole geçişe neden olacak şekilde, hedef şirkette Arkas Grubu tarafından elde bulundurulan hisselerin United Agencies Limited S.A. tarafından devralınması ile ilgili başvuru sonuçlandı.

Arkas 9 Aralık 2016 tarihi itibariyle, MSC Gemi Acenteliği’ndeki yüzde 30 hissesini 137,5 milyon dolar bedelle devretti.

12 milyon euroluk lokomotif yatırımı yapacak

Arkas Lojistik, yurtiçi dağıtım ve depolamaya odaklanacak. Arkas Demiryolu şirketi Ar-Gü ise lokomotif almak için görüşmelere başladı. Arkas Holding Lojistik Hizmetleri Grup Başkanı Diane Arcas, “Türkiye’nin en büyük lojistik şirketi olmayı hedefl iyoruz. Ofislerimizin olduğu Karadeniz ve Orta Asya’da ise ismi geçen multinational şirketlerle yarışan bir şirket olmak istiyoruz” diye belirtti.

Ana Sayfaya Dön

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir