Armona Denizcilik Turgut Kıran Denizcilik Fakültesinde

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Turgut Kıran Denizcilik Fakültesi  8.Kariyer günleri 5 Aralık 2018 Çarşamba günü Armona Denizcilik A.Ş. Personel Müdürü Sn. Özgür Çetinkaya  ve Eğitim Enspektörü Sn. Menduh Aydın’ın katılımı ile devam ediyor.

Sn.Özgür Çetinkaya’nın şirket tanıtımı ile başlayan oturumda filolarındaki iki geminin alt mürettebatında Filipinli ile çalıştıklarını ancak Türk personel tercih etmek istediklerini de vurguladı.  Şirketlerinde %100 Türk zabitler ile çalıştıklarını söyleyen Sn. Çetinkaya, bu zabitlerin çoğunun şirketlerinde staj yapmış olduğunu dile getirdi.

Staj politikası hakkında bahseden Sn. Aydın, şirketleri için İngilizcenin hayati bir önem taşıdığını ve buna dikkat ederek zabit seçimi yaptıklarını ifade etti. Sn. Aydın bu seçim türünün şirket içi sınavlar ile gerçekleştirdiklerini ve bu sınavların içeriğinin İngilizce,COLREG,seyir ve psikoloji gibi konular olduğunu söyledi.

Kimyasal tankerlerin avantajları ve dezavantajlarına da değinen şirket yöneticileri bu tip gemi türünü seçecek öğrencilerin bir hedef belirlemelerini ve CDI,SIRE gibi ağır denetimlerin temposuna ayak uydurabilecek düzeyde olmaları gerektiğine dikkat çekti.Emniyet kültürünü kavramış olarak gemilerinde staj yapmış öğrencilerin zabitlik dönemlerinde daha rahat adapte olacaklarını da dile getirdi. 

Oturum sonunda öğrencilerin merak ettiği konularla ilgili soruları alan şirket temsilcileri tüm içtenlik ve açıklıklarıyla sorulara yanıt verdi.Oturum teşekkür plaketi taktimi ve toplu fotoğraf çekimi ile son buldu.

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir