Bartın Üniversitesi de Kaptan Yetiştirecek

Gün geçmiyor ki güzel ülkemizin yeni bir ilinde, ilçesinde köyünde kasabasında denizcilik okulu açılmasın.. Sevgili DümenSuyu okurları denizcilik mesleğine ve siz değerli denizcilerimize sonsuz destek vermek için elimizden geleni yapıyoruz fakat artık bu mesleği yapmak isteyen insanların sayısı o kadar arttı ki ne maillere ne mesajlara biz yetişemiyoruz her gün binlerce kişi arıyor, mail atıyor bizimle temasa geçiyor ve görüyoruz ki hiç biri iş bulamıyor.

Okul açmak kadar güzel birşey yok belki ama işsiz kalacak bir nesile ihtiyacımız yok. Yurt dışına açılma hızımız eğittim verdiğimiz kişilerden çok daha yavaş maalesef. Siz siz olun bu mesleğe adım atmadan önce bir kez daha düşünün.

Bartın Üniversitesi Meslek Yüksekokulu, yat kaptanlığı, sınırlı vardiya zabitliği ile gemi adamı uzmanlığı eğitimleri verme konusunda Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından yetkilendirildi.

Bartın Üniversitesi Meslek Yüksekokulu’nun Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı ile YÖK arasında imzalanan YÖK’e bağlı denizcilik eğitimi veren kurumların sınırlı vardiya zabitliği ve yat kaptanlığı (499 GT) ehliyeti verebilmesi için gerekli olan STCW (Gemiadamları Eğitim, Belgelendirme ve Vardiya Uluslararası Standartları) belgesi başvurusu kabul edildi.

Rapor doğrultusunda Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından yetkilendirilen Bartın Üniversitesi Meslek Yüksekokulu’nun Kurucaşile ilçesinde bulunan Yat İşletme ve Yönetimi Programında yat kaptanı yetiştirilecek.

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir