Deniz Trafik Operatörü Maaşları

Deniz Trafik Operatörü Maaşları

Deniz Trafik Operatörü Maaşları

Deniz Trafik Operatörü Maaşları, VTS maaşları ve konu hakkında tüm merak edilenleri bu yazı dizimizde bulabilirsiniz. Sevgili DümenSuyu okurları son dönemde Deniz Trafik Operatörü (VTS) alımlarının hız kazanması ve yüksek sayılarla memur alımı yapılması sebebiyle bu konuda bizlere sosyal medya hesaplarımızdan ve mail yoluyla çok fazla soru geldiği için bir yazı hazırlamak istedik.

Umarız deniz trafik operatörü maaşları hakkında ki bu çalışma tüm merakları giderir ve herkese çok faydalı olur.  Konu hakkında bilgisi olan okuyucularımız engin bilgi ve tecrübelerini yazının altına yorum olarak bırakabilir ve hatalı gördüğü kısımlar var ise düzeltme talebinde bulunabilirler. Bu yazıyı sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak daha fazla kişiye ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

Kıyı Emniyeti Deniz Trafik Operatörü Maaşları

Kıyı Emniyeti Deniz Trafik Operatörleri bildiğiniz üzere devlet memuru olup maaş ödemeleri konusunda maaş, görev tazminatı, ikramiye, kıdem, promosyon ödemeleri, mesai ve benzeri bir çok konuyu içinde barındırdığından anlatmak gemi maaşlarını anlatmak kadar kolay olmayacaktır.

İş bu sebeple  VTS Operatörü maaşlarını örnekler üzerinden giderek anlatmayı uygun gördük.

Bu linki takip ederek daha önceki yazılarımızdan Kıyı Emniyeti Deniz Trafik Operatörlüğü hakkında detaylı bilgi ve adaylık şartlarını öğrenebilirsiniz.

Diyelim ki, Kıyı Emniyeti tarafından açılan başvuruda gerekli şartları sağladınız, mülakatı da geçtiniz ve İstanbul bölgesinde Kıyı Emniyeti Deniz Trafik Operatörü olarak işe başladınız. Ne kadar maaş alacaksınız?

Deniz Trafik Operatörü Net Maaş

Kıyı Emniyeti Deniz Trafik Operatörleri net maaşı en baştan söyleyelim sizlere düşük gelecektir. Bunun nedeni daha önce de belirttiğimiz ikramiye, görev tazminatı, promosyon gibi kalemler de eklenince maaş anlamını bulmaktadır.

2017 yılı sona ererken Kıyı Emniyeti Deniz Trafik Operatörü net maaşı 3.700 TL dir.

Deniz Trafik Operatörü Görev Tazminatı

İstanbul ve Çanakkale’de görev yapacak memurlar Net Maaşları kadar Görev Tazminatı hak ederler. Örneğimiz İstanbul olduğu için 3.700 + 3.700 toplamda 7.400 TL etti bile. Henüz ikramiye, promosyon ve mesaileri hesaplamadık dikkat! 3.700 TL

İzmir, İzmit ve Mersin’de Görev Tazminatı net maaşın yaklaşık %65’i kadardır. Yani yaklaşık 2.400 TL

Deniz Trafik Operatörü İkramiye

İkramiye yine bölgelere göre değişmekle birlikte İstanbul ve Çanakkale için senede ortalama 8 yarım maaş olarak hesaplanmaktadır.

3.700 TL net maaşı olan bir Deniz Trafik Operatörü bir takvim yılında 1.850 TL X 8 ikramiye almaktadır. Yıllık 14.800 TL ikramiye aylık yaklaşık 1.250 TL eder.

Deniz Trafik Operatörü Promosyon

Devlet çalışanlarından Vakıf Bankası ile yapılan anlaşma sonucunda Kıyı Emniyeti Deniz Trafik Operatörleri yılda 1 defaya mahsus 2.000 TL promosyon ödemesi alırlar. Aylık Yaklaşık 166 TL.

Deniz Trafik Operatörü Mesai

Vardiyalı çalışmanın getirdiği olumsuzlukların yanında maaşa olumlu katkıları da muhakkak vardır. Örneğin Pazar günleri, 29 Ekimler, tatiller bayramlar mesaili kabul edilir ve o günler için maaş iki katı olur.

Deniz Trafik Operatörü Toplam Maaşı

Deniz Trafik Operatörü Maaşları, Net 3.700 TL + Görev Tazminatı 3.700 TL, İkramiye 1.250 TL, Promosyon 166 TL olmak üzere 8.816 TL + fazla mesailer olarak hesaplanabilir.

Gemide çalışarak aylık ortalama 23.500 TL kazanabilecekken Deniz Trafik Operatörü olup aylık ortalama 8.816 TL kazanabilirsiniz.

Unutmadan tekrar hatırlatalım bu maaşlar İstanbul ve Çanakkale VTS maaşlarıdır. Mersin, İzmir ve İzmitte maaşlar ortalama 7.500 TL civarında olacaktır.

Konu hakkında daha fazla bilgisi olan okuyucularımız engin bilgi ve tecrübelerini yazının altına yorum olarak bırakabilir ve hatalı gördüğü kısımlar var ise düzeltme talebinde bulunabilirler. Bu yazıyı sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak daha fazla kişiye ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

Benzer yazılar

4 Yorum

  1. Doğan

    Arkadaşlar internetten gemi adamı iş başvurusunda bulundum bi kaç gün sonra beni aradılar mersine gelip evraklarımı vermem gerektiğini söylediler ancak bunun içinde 1500 tl masrafim olacağını söylediler bu şirket güveniliri midir ( püsem nil denizcilik şirketi lütfen bilgisi olan yorum yapsın saygilarimla

    Yanıt

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir