Denizci Eşlerinden Öğrenecek Çok Şeyiniz Var!

Siz hiç Taksi şöförü olan eşiyle gece taksiye çıkan bir taksici eşi tanıdınız mı?

Kocası öğretmen olan bir kadının İnstagram, Facebook ya da diğer sosyal ağların herhangi birinde üzerine bastıra bastıra “Öğretmen Eşi” yazdığını hiç gördünüz mü?

Ya da eşi avukat olduğu için profil fotoğrafını “Adalet Terazisi” olarak ayarlayan birini?

Peki ya inşaat mühendisi olan eşinin çalıştığı Şantiye’de 10’larca resmi olan bir kadın tanıyormusunuz?

Öyleyse; Denizci Eşlerinin Ayrıcalıklı Dünyasına Hoşgeldiniz!

DümenSuyu ailesi olarak bizler bugüne kadar 100’lerce denizci eşi ile tanıştık, konuştuk, röportajlar yaptık, gün geldi dertlerine derman olduk, gün geldi dert anlattık. DümenSuyu ekibine bir çok denizci eşi de katılarak bizlerin daha geniş ve güçlü bir aile olmamıza yardımcı oldular.

Denizci Eşleri Fedakardır,

Biz denizci eşleri diye bahsediyoruz fakat sanmayın ki bu Denizci Eşleri işsiz güçsüz takıntılı insanlar. Hepsinin sizler gibi sorumlulukları, uğraşları, işleri, meslekleri, aileleri, arkadaşları, evleri, çocukları var. Doktoru da var Hemşiresi de, Genetik Mühendisi olan denizci eşi de var, kocasından başka bir gemide çalışan birileri de..

Hollywood filmlerinden, bestseller romanlara, trendtopic herşey denizcilerle ilgili.. Evet Dünya’nın en ücra köşelerinde dahi bir grup kadın ve adam çeşitli yüklerin deniz yoluyla teslim edilebilmesi için 24 saat çalışıyorlar fakat bu olayın bir de kamera arkası var!

Hiç şüphesiz bu kamera arkasında yaşanan hikayenin baş kahramanları denizci eşleri, çocukları ve denizci aileleridir. Ailesinin ve kendisinin geçimini haysiyetli bir şekilde kazanmak için birileri denize gider.. Birileri de onu bekler.. Gitmek kadar zordur beklemek… Özlemek…

Bir kumbarada aylarca anılar biriktirmek..

Doğumları, ölümleri, bayramları, yeni yılı yalnız geçirmek..

Bir çok denizci eşi gemiye kocasıyla çıkabilmek için kariyerini hiçe sayıp mesleğini bir kenara bırakıyor ve kendisini engin mavilerin kucağına bırakıyor. Ev hanımı değil gemi hanımı oluyor.. Aylarca küçücük kamaralarda hiç tanımadığı insanların olduğu bir ortamda öylece gidip geliyor.. Çünkü Denizcisini çok seviyor.

Denizci eşlerinin fedakarlıkları da ayrıcalıkları da saymakla bitmez fakat biz dilimiz döndüğünce kalemimiz el verdiğince yazmaya devam edeceğiz..

Hazır yeri gelmişken tüm denizci eşlerine sonsuz teşekkürlerimizi ve şükranlarımızı iletmek isteriz.

Türkiye’de de kapak fotoğrafımız olan Rusya’nın Novorossiysk şehrinde bulunan “Denizci Eşi Anıtı” gibi bir anıtın yapılması için yetkililere lütfen bir mesajda siz göndermeyi ihmal etmeyin.

Ana Sayfaya Dön

Benzer yazılar

1 Yorum

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir