Denizci Öğrenciler Derneği üçüncü delegasyon toplantısı

Denizci Öğrenciler Derneği 2017 – 2018 faaliyet dönemi üçüncü delegasyon toplantısını 4 Mart Pazar günü Piri Reis Üniversitesi’nde gerçekleştirdi.

DÖDER üçüncü delegasyon toplantısını 4 Mart Pazar günü Yönetim Kurulu Başkanı Fuat VAR önderliğinde ve yönetim kurulu eşliğinde 153 kişilik yoğun bir katılım ile Piri Reis Üniversitesi’nde gerçekleştirdi.

Dönemin son delegasyonu olan bu delegasyonda 26-29 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan Denizkızı Kongresi planı,organizasyonu üzerinde duruldu. Delegasyonun ilk oturumunda; Denizci Öğrenciler Derneği olarak dönem içinde gerçekleştirdikleri önemli projelere yer verdiler.‘Bilinçli Gençler Donanımlı Denizciler’ sloganıyla yola çıkılan liseleri hedef alan bu projede hedefin yalnızca denizcilik liseleri değil ulaşılabilen diğer liseleri de içinde barındırmakta olduğundan, amacının lisede okuyan öğrencilere üniversite tercihi yaparken denizcilik konusunda daha bilinçli olmalarını sağlamak olduğundan ve 5 ildeki temsilciler ile bu projenin başlatılacağından bahsetti. Aynı zamanda mentörlük projesi yöneten denizci öğrenciler lisedeki öğrencilerin akıl danışabilecekleri abileri ve ablalarının onlara mentörlük yaptığı bu projenin de başarılı bir şekilde gerçekleştiği ve olumlu geri dönüşler aldığından bahsettiler. Sene içerisinde birçok proje planlayıp gerçekleştiren denizci öğrenciler liselere yönelik gerçekleştirelen bu projelerin yanı sıra yine geleceğe yön vermeyi ve denizciliği sevdirmeyi amaç edinmiş bir diğer proje olan ‘Hayalimdeki Deniz’ projesinden bahsetti. Geçen sene de daha önce hiç deniz görmemiş çocuklara deniz temalı resim yarışması yapmış olduğundan ve  bu sene de yine deniz görmemiş çocuklara deniz temalı hikaye yarışması düzenleyeceğinden bahsetti.

13 Mart Salı günü Moda Denzi Kulübü’nde gerçekleştirilecek olan bahar ayı Sektör Söyleşisi ve Şubat ayının ilk haftasında çıkan ilk sayısında yoğun ilgi görmüş olan ‘Denizden Dergisi’ de konuşulan diğer önemli konular arasında yer aldılar.

Delegasyonun ikinci oturumunda Denzikızı Kongresinin planlamasına yer verirken, oturum soru-cevap,öneri şeklinde ilerledi. Planladıklarını denizci öğrencilerle paylaşan yönetim kurulu onların da istek ve önerilerini not aldılar. Diğer kongrelerden daha farklı planları olduğundan,kongre kurallarından bahseden denizci öğrenciler  19.cusu olacak  bu kongrenin geçtiğimiz ay kaybettikleri Denetleme Kurulu Üyesi Merhum Berk Karadoğan anısına olacağından bahsettiler.

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir