2016 Maaşları ve Dünya (Zenith) Denizcilik

Zenith Denizcilik 2016 Maaşları, Gemileri, Çalışma Şartları ve dahası…

Zenith Denizcilik. Türkiye’nin en iyi tanker firmalarından olan Zenith Gemi İşletmeciliği A.Ş. gemilerinde çalışan değerli dümensuyu okurlarımızdan derlediğimiz bilgileri siz dümensuyu okurları içi paylaşıyoruz.

Sizde çalıştığınız şirket ile ilgili bilgi ve görüşlerinizi facebook hesabımızdan ve sitemizde yer alan iletişim sekmesinden paylaşarak denizci dostarlımıza yardımcı olabilirsiniz.

Zenith Gemi İşetmeciliği A.Ş. Scopio Group adından dünyanın önde gelen denizcilik şirketinin bünyesinde 2013 yılının Mayıs ayında kurulmuştur. Bir çoğunuzun bileceği gibi şirketin temelleri 1985 yılında kurulmuş olan Dünya Denizcilik geçmişine dayanır.


Şirket standartları yüksek, gemi yaşı genç, maaşları piyasanın üzerinde (hatta piyasayı belirleyen şekilde) kumanyası başarılı, personeli kaliteli olarak yorumlanıyor. Genel olarak bir aile ortamı olduğu fakat ciddiyetin hat safhada olduğu söyleniyor. DümenSuyu okurlarından birisi Zenith Denizciliği şöyle özetlemiş, biz de sizinle paylaşmak istedik..

Dünya (yani Zenith) denizcilikte çalışmak İngiliz bir ailenin çocuğu olmak gibi; sizi sevdiklerini bilirsiniz fakat bunu hiç göstermezler. Yüzler asık görünür fakat her yardımınıza koşarlar..

Şirketin en yaşlı gemisi 2010 yapımı..

Zenith (Dünya) Denizcilik Maaşları (Tanker-Yabancı Bayrak)

Bir kez daha tekrar etmek isteriz ki sitemizde yer alan denizcilik firmaları çalışma şartları, gemi adamı maaşları, kontratlar, kumanyası ve benzeri bilgiler internet sitemizi ve sosyal medya hesaplarımızı takip eden dümensuyu okurları ve firma yetkilileri tarafından gelen bilgiler var ise (son dönemde oldukça artmıştır) ışığında kıyaslama ve sorgulama tarafımızca yapılarak hazırlanır.

Bu çalışmalarda Sinyorita, şirketlerin kişilere göre uyguladığı farklı bir politika (varsa) yada yakın günlerde maaşlarda yapılmış bir değişiklik var ise farklılıklar olabilir. Düzeltmek istediğiniz konuları yorum olarak belirtebilirsiniz.

Kaptan/Baş Mühendis 12.000 USD 4+1 (ikramiye dahil)

2.Kaptan/Mühendis 8.200 USD 4+1 (ikramiye dahil)

Zabitan 4.400 USD 4+1 (ikramiye dahil)

Reis-Fiter-Aşçı-Lostromo-Pompacı 2500 USD 6+1 (ikramiye dahil)

Usta Gemici-Yağcı 1900 USD 6+1 (ikramiye dahil)

DümenSuyu ekibi olarak Zenith Gemi işletmeciliğini kutluyor başarılarının devamını diliyoruz. Türk denizciliğine temennimiz Türk bayraklı gemi sayısının artması, şirket kaliteleri ve maaşlarının da bu ve benzeri şirketleri yakalamasıdır.

Genel Denizcilik 2016 maaşlarına burayı tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Ana Sayfaya Dön

Benzer yazılar

12 Yorum

 1. Mehmet nevzat eres

  Ben daha önce askerde motorcu olarak yaptım gemi adamı cüzdanını ekimde alacam sizle çalışnak istiyorum ne yapmam gerekir bilginize tlf nom 05412125618 dir

  Yanıt
 2. Zehra

  Zenith Gemi İşletmeciliği, Scorpio Grup’un Türkiye’de nasıl temsil edldiği hakkında yeterince bilgisi olmadığını düşündüğüm abi-abla firması. 5 kelimesinden biri “handle” ikincisi “follow up” olan ingilizce bilgisi yetersiz, gösterişi abartılı kaptan/mühendis abi-ablalar tarafından yönetilmekte. Manning işlerinde tek stratejileri ezik ve mümkünse itü mezunu kişileri işe almaktır. İyi maaş için şamaroğlan olmaya hazırım diyorsanız doğru adres 😉

  Yanıt
 3. Bugra

  Zenitte yağcı olarak çalışacak arkadaşlara tavsiyrm stajer lerden uzak durun zitlasmayin sabaha deport haberi gelir yanlarında oturamaz konuşamaz sigara çay dahi icemezsiniz mesleği bırakmanın tek adresi

  Yanıt
 4. Engin kınacı

  İyi günler adım engin aşçıyım yürt dışı tecrübem var pasaportum var gemi adamı cüzdanım var herşeyi yeni aldim kuru yük gemilerinde aşçı olarak çalışmak istiyorum tşkler 20 yıllık aşçıyım butun gemi adamı belgelerim tamamdır

  Yanıt
 5. fedai eroğlu

  selamın aleyküm ben fedai aşçıyım ehliyetim herşeyim tam kimyasal evrağım var tankerde çalışabilirim sigara alışkanlığım yok emekliyim 25 yıllık aşçıyım hiç bir engelim yok her an göreve hazırım sizlerle ekip olarak çalışmaktan onur duyarım saygılarımla tel no 05356964719 bana dönerseniz memnun olurum teşekkürler

  Yanıt

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir