Düzgit Denizcilik Kariyer Günlerinde

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Turgut Kıran Denizcilik Fakültesi  8.Kariyer günleri 4 Aralık 2018 Salı günü DÜZGİT Group Personel Müdürü Kpt. Serhat Acar’ın katılımı ile kaldığı yerden devam ediyor.

 Sn. Serhat Acar’ın samimi ve içten konuşması ile başlayan oturum da yeni açılan fakülteler ile birlikte zabit adaylarının arttığını ve yabancı dilin zabit seçimleri konusunda önemli olduğuna vurgu yaptı. 

 Konuşmasında kısa ve uzun stajlara değinen Sn. Acar, zabit adaylarının birinci ve ikinci sınıf kısa stajlarında küçük gemileri tercih etmelerinin denizciliği ve gemi yaşamını kavramasında daha etken olacağını ayrıca uzun stajın ise profesyonel adım olduğunu ve bu süreçte kendilerini sadece bir stajyer olarak değil aynı zamanda birer yarı zabit olduklarının farkında olarak hareket etmeleri gerektiğini söyledi. 

 Zabit adaylarının gemide öğrenmeye istekli olmasının yanında denizcilik örf ve adetlerine uygun bir şekilde davranmalarının staj süreleri için daha yararlı olacağından da bahseden Sn. Acar, öğrencilerin gemilerde boş zamanlarında kitap ya da kişisel gelişime yönelik yazılar okumalarını zabitlikleri zamanında fayda sağlayacağını ifade etti.

 Sektörün sürekli güncellemelere tabi olduğundan da bahseden Sn. Acar, zabitlerin tanker gibi yüksek denetli gemilerde bu yenilikleri takip etmelerinin zorunlu olduğunu ve bunu iyi bir zaman yönetimi ile yapabileceklerini söyledi. 

 Oturum sonunda öğrencilerin merak ettiği soruları alan Sn. Serhat Acar tüm içtenliği  ve samimiyetiyle sorulara yanıt verdi.Oturum teşekkür plaketi takdimi ve toplu fotoğraf çekimi ile son buldu.

Benzer yazılar

2 Yorum

  1. FATİH

    İŞ BASVURUSUNA GİTTİGİM FIRMA BIRAKIN İNSAN SURATINA BAKMIYORLAR BIRDE UTANMADAN KARIYER GUNLERINE GELMİŞLER BIRAZ KENDINIZE SAYGINIZ OLSUN UTANMANIZDA YOK

    Yanıt

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir