EN ZENGİN DENİZCİLER

En Zengin Denizciler den biri mi olmak istiyorsunuz? Türkiye’nin Maaşı en yüksek denizcilik firması olan Zenith Gemi İşletmeciliğinde uzun yıllar çalışmış bir Kaptan ya da Baş Mühendis olduğunuzu düşünelim…

EN ZENGİN DENİZCİLER

Kariyer planlamaları, övgüler ve ödüller üzerine kurulmuş modern düzende, insanın en büyük tutkusu en ünlü,  en güçlü, en zengin, en yakışıklı, en güzel  ve en büyük olmak. Biz denizciler için ise en zengin denizciler den biri olmak..

Muhakkak ki bir insanın tüm bu sıfatları tek bir bünyede barındırması mümkün olmuyor. Böyle bir olanağı olmayan insanların en büyük tutkusu ise en güzeli görmek, en büyüğü öğrenmek, en iyiyi seyretmek oluyor.

Raporların, excel dosylarının, binlerce insanın masa başında oluşturduğu karmakarışık hesapların ve bir çok denklemin yer aldığı ekonomi dünyasında da durum pek farklı değil.

Orada da kameralar ve manşetler en zengini, en güçlüyü arıyor. Spotlarımızı denize çeviriyoruz ve dünyanın en zengin denizcilerine bakıyoruz…

Denizciler olarak Türkiye standartlarının çok üzerinde, dövizle para kazanmamıza rağmen küreselleşen dünyada maaşlı bir çalışan olarak devler arenasındaki bu müthiş savaşı merakla seyrediyoruz.

Türkiye’nin Maaşı en yüksek denizcilik firması olan Zenith Gemi İşletmeciliğinde uzun yıllar çalışmış bir Kaptan ya da Baş Mühendis olduğunuzu düşünelim;

Dünya (Zenith) Denizcilik Maaşları için burayı tıklayınız.

Diğer maaş bilgileri için iş ilanları sekmemizi ziyaret edebilirsiniz.

Aylık 12.000 usd + 1.200 usd Kıdem ile toplamda 13.200 usd geliriniz ile yılın 8 ayında denizde çalıştığınızı düşünürsek senelik 105.600 usd geliriniz olacak. Dünya’nın en zengin denizciler inden biri olan Li Ka Shing gibi 87 yaşına geldiğinizde hiç harcama yapmazsanız 6 Milyon 864 Bin USD lik bir servetiniz olabilir. Ya da Kaptan John Loftus gibi bir öykünüz olur ve 1 mahkeme ile 890 bin USD kazanabilirsiniz. Nasıl olduğunu öğrenmek için buraya tıklayınız.

Bakalım Dünya’nın En Zengin Denizcilerileri ile rekabet edebilme şansınız ne kadar?

Li Ka Shing En Zengin Denizciler

Hong Kong 29.07.1928 doğumlu. Aslan Burcu.

31,5 milyar dolarlık servetiyle sahip olduğu gemiler, limanlar ve terminaller ile en zengin denizci ünvanına haz kazanan Li Ka Shing aynı zamanda Forbes Dergisinin Mart ayında yayınladığı sıralamaya göre Asya Kıtasının’da en zengin 2.nci insanı.

Ane Mærsk Mc-Kinney Uggla

Stockholm 03.07.1948 doğumlu. Yengeç Burcu.

Dedesi Arnold Peter Møller’in (A.P.Moller)  1904 ve 1912 yılında buhar türbünlü gemilerle kurduğu iki farklı şirketi babası Mærsk Mc-Kinney Møller 2003 yılında AP Møller-Maersk olarak birleştirdi. Babasından aldığı Danimarkalı Hanedan genleri ve annesinden aldığıAmerikan Soyluluğu ile babasının vefaatının ardından 2012 yılında şirketin başına geçti. 23 milyar dolarlık şirket 2.sırada.

Iris Fontbona

Santiago 04.08.1942 doğumlu Aslan Burcu.

Kocası Andrónico Luksic in 2005 yılında kansere yakalanarak vefaat etmesinden sonra şirketin başına geçen  Iris Fontbona 12,9 milyar dolarlık serveti ile listenin 3ncü sırasında. Şirketin denizcilik dışında madencilik vb alanlarda da bir çok yatırımı bulunuyor.

Robert Kuok Hock Nien

Guō Hè Nián 06.10.1923 doğumlu Terazi Burcu

Malesya’lı İş adamı bir medya utangacı olarak biliniyor. Yaptığı tüm işler ve tüm oluşumlar bir gizlilik çerçevesinde devam ediyor. 11,3 milyar dolarlık serveti ile 4ncü sırada. Şeker Kralı, Yağ Kralı gibi ünvanlara sahip Robert Kuok denizcilik alanı dışında Shangri-La Hotel zincirinin de sahibi. 1993 yılında Çin’e Coca-Cola’yı tanıtan adam olmak onu bir anda üst sıralara taşımış.

John Frederiksen

10.05.1944 Oslo doğumlu Boğa Burcu

Dünyanın En Büyük petrol tankeri filosunun sahibi ve Hapag-Llyod firmasının büyük hissedarı 72 yaşındaki John Frederiksen 10.9 milyar dolarlık serveti ile listenin 5.nci sırasında.

Sevgili Dümen Suyu Okurları bu liste uzaaaar gider, göreceğiniz gibi Ofer biraderler, Zodiac, Msc grubu gibi bir çok firma henüz listeye bile giremiyor.

Yukarıdaki listedeki Zenginlerimizin ortak özellikleri maaşlı çalışmıyor olmaları..

Eğer siz hala maaşlı bir çalışansanız sitemizde yer alan maaş bilgileri için iş ilanları sekmemizi ziyaret edebilirsiniz.

Gianluigi Aponte gibi hayatına Kaptanlık yaparak başlamış ve çok zengin olmuş insanlar da var fakat hepsi bir çok sektörde bir çok başarılı iş yapmışlar.

Zenginin Malı Züğürdün Çenesini yorarmış diyerek bu yazımızın da sonuna geliyoruz.

Eğer torunlarınızın ya da torunlarınızın torunlarının bu listelere girebilmesini istiyorsanız, başarılarınızın devamını dileriz..

Ana Sayfaya Dön

Benzer yazılar

3 Yorum

  1. Emrah

    Arkadaş, zenith e bir giren pişman, bir de giremeyen..Önce herseyin para olmadığını öğrenmek lazım..Hele ki bu mesleği gerçekten yapmak isteyenlere..Yoksa birileri egolarını tatmin edecek diye, elin parasıyla işletilen gemilerde çok para kazansan ne olur…her limanda kumanda almaya gittiklerini yazmamissiniz zenit te çalışanların..:)

    Yanıt

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir