Gemide Çalışmak İçin Ne Gerekir

Gemide Çalışmak İçin Ne Gerekir?

Türkiye genelinde yapılan araştırmalara göre 10 kişiden 7 si haftada en az bir defa Sayısal Loto ve benzeri şans oyunları oynuyor. Basit bir hesap yaparsak sayısal loto’yu tutturma ihtimaliniz yaklaşık olarak (49x48x47x46x45x44 / 6x5x4x3x2) =13milyon983bin816 da 1dir.

Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) yıllık %10 artıyor, TL ile maaş aldığımız sürece kazançlarımız değersizleşiyor.

Geçim sıkıntılarının ve mutsuzlukların her geçen gün arttığı, ödenemeyen kredi ve kredi kartı borçlarının hızla biriktiği ülkemizde bir kaç kişinin elinden tutup bu bataktan kurtaracak bir yöntem var elbette.

Gemide çalışmayı kimler tercih etmeli?

Gemide çalışmak dünyanın en zor 10 mesleği arasında gösterilmektedir. Gemide çalışacak kişilerin zorluklarla mücadele etme, stres ve zaman yönetimi başarılı, psikolojisi düzgün kişiler olması gerekir.

 • Kaptan olma hayali ile yanıp tutuşan gençler
 • Hayalini gerçekleştirmek için çok para biriktirmek isteyenler
 • Yeni yerler, yeni insanlar keşfetmeyi seven maceraperestler
 • Geçim sıkıntısı yaşayan, ailesini bu zor durumdan kurtarmak için alın teri ile helal para kazanmak isteyen aile babaları.
 • İş bulmakta güçlük çeken kişiler.

Kaptan olmak için bir çok yöntem mevcut, fakat kaptan olmak hayaliniz ise önerimiz muhakkak 4 senelik bir üniversiteden mezun olunmasını öneriyoruz. “Kaptan Olmak yazı dizimizde konuyu detaylarıyla bulabilirisiniz”

Para biriktirmek için en iyi yöntem gemide çalışmaktır diyebiliriz. Kira, fatura, gıda vb hiçbir harcamanızın olmayacağı gemilerde maaşınız dolar üzerindendir ve asla değer kaybetmez. Sadece para biriktirmek için 4 yıl üniversite okunmasını önermiyoruz tabii ki. Güvenilir bir kursa giderek 1,5 ay gibi kısa bir sürede toplamda 1000tl civarında para harcayarak Gemiadamı Yeterlik Belgesi alabilir ve 1200 usd gibi ortalama bir maaşla gemide çalışmaya başlayabilirsiniz. İlk geminizden indiğinizde (6 ay sonra) ikramiyeler vs dahil 25bin TL bankada sizi bekliyor olacak. “Para Biriktirmek” yazı dizimizde konuyu detaylarıyla bulabilirisiniz”

Maceraperestler için en iyi yöntem yolcu gemileri ve uzak sefer yapan kuru yük gemilerinde çalışmak olacaktır. Bu sayede Borneo adasının nerede olduğunu öğrenebilir, Vietnam’da, Thailand’da Dünyanın eşsiz doğa güzelliklerini görebilir. Amerika-Avustralya-Çin gibi büyük ülkeleri görme şansı elde edilebilir. “Maceraperest Gemiciler” yazı dizimizde konuyu detaylarıyla bulabilirisiniz”

Geçim sıkıntısı yaşayan borç batağında bir insansınız ve borçlarınızı kapatmak, kendinize ve ailenize daha huzurlu bir gelecek inşaa etmek istiyorsunuz. Aileniz ve kendiniz için bazı fedakarlıklar yapmanız gerekecek ama emin olun çok doğru birşey yapmış olacaksınız. Nasıl yapılacağını öğrenmek için “Geçim sıkıntısından gemide çalışarak kurtulun” yazı dizimizi incelemenizi öneririz”

İş bulamıyorsanız gemide çalışmak iyi ve geçici bir alternatif olabilir. Asgari ücretle dahi çalışmayı kabul ettiniz fakat iş bulamıyorsunuz, zamanınızı boşuna geçirmemek için gemide çalışarak bu zamanı değerlendirebilir ya da gemide para biriktirerek kendi işinizi kurabilirsiniz. “İş bulamayanlara alternatifler” yazı dizimizde konuyu detaylarıyla bulabilirisiniz”

Gereklilikler:

 • Türk vatandaşı olmak.
 • En az İlköğretim Diploması Olmak.
 • Saglık durumunun deniz hizmetine elverisli oldugunu belgelemek

Gerekli Belgeler

 • Nüfus Sureti
 • İkametgah
 • Diploma Sureti*
 • 20 Resim ( Beyaz Fonlu )
 • Sabıka Kaydı
 • Askerlik İlişiksiz Yazısı veya Terhis Belgesi Fotokopisi
 • Hastane Raporu ( Gemiadamı olur Sağlık Raporu )
Ana Sayfaya Dön

 

Benzer yazılar

10 Yorum

 1. Ferdi

  Peki yukarıda belirtilen esaslara göre işlemlerimizi başlatmak için ilk önce nereye müracaat etmemiz gerekiyor. Eğitim vs gibi zorunlu süreçler var mı. Varsa takriben ne kadar sürüyor. Herşeyi tamamlayıp gemilerde çalışmak için hiçbir pürüz kalmadığı zaman nasıl iş bulacağız. Nerelere iş başvurusu yapmalıyız. Ve son olarak bu işlemlerin toplam maliyeti nedir.?
  Cevaplarsanız sevinirim.

  Yanıt
 2. imirze ali

  slm biz zaten işsisiz bir belge için bu kadar parayı nerden bulalım belge ücretsiz olmalı artı hemen işe başlanmalı bence sistem bana göre yanlış belki siz haklısınız ama evine kemek götürecek insan için değil ve her ilde bu belge verilmeli

  Yanıt
 3. emrah ilhan

  istanbulda ikamet ediyorum bu işi yapmak isdiyorum ama dogru kişiyi bullmam lazım bu işi yapmamm için kimseye güvenemiyorsun nasıl olacak 0553 846 17 47

  Yanıt
  1. Mert

   Arkadaşlar bunlar dolandırıcı öyle bi işe girmeyin 2000 lira paranızı alacaklar sonra bahane bulacaklar yok 300 tl daha lazım felan filan yalan söylüyorlar benim arkadaşı dolandirdilar DIKKATLI OLUN

   Yanıt
 4. Mert

  Arkadaşlar bunlar dolandırıcı öyle bi işe girmeyin 2000 lira paranızı alacaklar sonra bahane bulacaklar yok 300 tl daha lazım felan filan yalan söylüyorlar benim arkadaşı dolandirdilar DIKKATLI OLUN

  Yanıt
 5. Resul kaya

  Merhabalar ben makine yağcı olarak kursumu bitirdim ama nereye gitsem tecrübeli eleman arıyorlar ve kimse geri dönmüyor ve mağdurum yardimci olursanız çok sevinirim sağlıcakla kalın.

  Yanıt
 6. Can

  Oyle hersey keske yazdigin gibi olsa ben 3 yil calistim bazi gemilerde yiyecek yemek bile vermiyolar yiyecek verende maasini duzgun yatirmiyor cok sakat is simsar cok var ben bankam da 25 bin tl gormedim dogru duzgun para vermiyolar arkadaslar inanmayin ustune 10 milyar param gitti

  Yanıt
 7. mustafa kemal çakal

  merhaba 1999 dogumluyum denizcilik lisesi makina zabiti bölümünü bitirdim açıkdeniz stajı yapmam lazım btün belgelerim hazır yarın denize çıka bilirim gemi bulamıyorum öneriniz varmıdır saygılar

  Yanıt

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir