Gemide film çekmeye kalkıştılar. Gemi fena karıştı!

Film Ekibi Gemiyi Fena Karıştırdı!

Gemide film çekmeye kalkıştılar. Gemi fena karıştı!

Kuruyük gemi piyasasındaki krizi fırsata çevirmek isteyen yönetmen başına gelecekleri tahmin edemedi.

Brezilyalı Yönetmen Matheus Nachtergaele 150.000 nüfuslu Paranagua şehrinde sessiz bir tatil yaparken Paranagua limanında demirde bekleyen gemileri farketti ve düşük bütçe ile ses getirecek bir film yapmak fikri konusunda aklında bazı parıltılar canlandı.

İnternetten gözüne kestirdiği 150-200 metre boyutlarında bir kaç gemiyi takip etmeye başlayınca gemilerin demir yerinde çok uzun süre hareketsiz kaldığını farketti ve bunu fırsata çevirmek istedi. Paranagua limanına giden bir çok denizcinin çok iyi bileceği uzun demir sürelerini fırsata çevirmek isteyen Matheus Nachtergaele hiç beklemeden projeye adım attı.

Menejeri aracılığıyla prodüksyon ekibi için 10 günlük bir çekim için denizcilik firması ile anlaşan yönetmen Matheus Nachtergaele bu 10 günlük sürecin hem kendisi hem de çekim ekibi için büyük bir tecrübe olacağı kanaatindeydi.

Gemi kaptanının aynı gün salonda bir safety meeting düzenleyerek bu uzun demir sürecinde gemilerinde bir film çekileceğini duyurmasının ardında personelin genelinde umursamaz bir homurdanma söz konusu oldu.

 

Ertesi gün 10 sularında gemiye yanaşan botta çoğunluğu kadınlardan oluşan 20 kişilik film ekibinin gemiye katılması gemide büyük şaşkınlık yarattı.

 

Ne gemi kaptanı ne de acenta filmin içeriği hakkında bir sorgulama yapma gereği duymamıştı fakat film yetişkinlere hitap eden bir tür deneme filmiydi.

Tanışma faslının ardından ışık ve sahne ayarlamaları için köprüüstü ilk sahen olarak kuruldu. Köprüüstünde aşırı dekolteli yarı çıplak vaziyetteki aktrisleri gören gemi personeli fısıltı haline durumu bir anda tüm gemiye yaydı.

 

Bir anda 22 kişilik geminin tamamı kırlangıçlarda, miyarda ellerinde telefonlarla belirdiler. Bu durumun çok uzun sürmesi yönetmeni rahatsız etti ve gemi kaptanıyla bir toplantı düzenlendi.

Gemi kaptanı toplantının ardından şirket ile iletişime geçerek söz konusu filmin gemide işleyişi bozduğunu ve gemi örf adetlerine ters düştüğünü çalışmanın bitirilmesini talep etti ve bu deneme bu şekilde yarım kalmış oldu.

Kaynak: Sub seaworld Magazine Brasil

 

Ana Sayfaya Dön

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir