Gemide Yalnızlık | Yalnızın odasında ikinci bir yalnızlıktır ayna!

Gemide kaldığınız süre boyunca keyifli zaman geçirmek için yapmanız gerekenleri sıraladık.

Gemiler iş yerimiz aynı zamanda evimiz olduğundan yolda işe giderken harcayacağımız vakit olmadığından ve aile gibi hayatımızda en büyük öneme sahip kişilerden uzak kaldığımızda özellikle ilk günlerde gemiye alışana kadar vakit geçmez olur.

Gemiye alışınca ortam da iyi olduktan sonra daha keyifli bir şekilde günlerinizi geçirirsiniz ve kendinize oldukça vakit ayırabilirsiniz.

Boş kalan vakitler nasıl değerlendirilebilir bunları sizler için sıraladık.

–Kitap okumak

Kitap okuma alışkanlığı bizlerde oldukça aşağılarda olsada gemiye giderken yanımıza alacağımız bir kaç adet roman ile kamaramızda sessiz bir ortamda okunan kitap ruhumuzu dinlendirirken bizide rahatlatacaktır. Getirdiğimiz kitaplar bitince gemi kütüphanesinde (kütüphane yoksa diğer personelle takas yaparak) ilgimizi çekecek kitaplara yönelerek ordan okumaya devam edebiliriz.

–Müzik aleti çalmak

Eğer iyi bir müzik kulağınız varsa ve kendinizde herhangi bir müzik aleti çalabilecek yeteneği görüyorsanız gemi sizin için ideal ortam. Gemide özel ders alma gibi bir durumunuz yok tabii ki ancak gemiye katılmadan önce internetten bulduğuz eğitim videoları ile çalışma yaparak kendinizi geliştirebilirsiniz.

Klarnet çok yer kaplamaması ve taşıma kolaylılığı nedeniyle gemiye götürmede oldukça kolaylık sağlayacaktır. Kabul edelim kontrat sonunda bir Hüsnü Şenlendirici olamayacaksınız ancak devam ettiğinizde bir kaç kontrat sonunda yeteri kadar beceriniz olacaktır.

–Film ve Dizi arşivi

Kendimizden biliyoruz ki gemide seyrettiğimiz dizi ve filmleri izin dönemimizde izleyecek vakti bulamıyoruz. Gemide geçen günün sonunda akşam yemeği sonrası güzel bir film yada dizi seyretmeyi kim istemez ki. Gemiye giderken güzel bir arşiv ile gitmeniz size güzel zamalar geçirmenizde yarar sağlayacaktır.

Zaten gemiye katıldığınızda ilk karşılacağınız sorulardan biri

Yeni film var mı?

–Spor yapmak

Günümüzde neredeyse her gemide spor salonu ya da gemi imkanlarıyla yapılmış ekipmanlar bulunmaktadır. Tabiki yorucu bir günün ardından spor yapmak istemeyebilirsiniz ancak düzenli yapılan spor ile vücudunuz şekil alıp değişen görüntünüz ile kendinizi daha iyi hissedebilirsiniz. Genelde gemilerde bulunan masa tenisi için kendinize uygun bir rakip bulup gemide yapacağınız maçlar günlerinizi daha eğlenceli geçirecektir.

–Tavla Turnuvası

Ortlama 20 Erkek ile gemide yapılacak en güzel toplu aktivite olan tavla muhakkak herkesin güzel zaman geçirmesini sağlayacaktır.

Tavla turnuvaları Gemi Kaptanı’nın talebiyle zabitan tarafından kura çekilerek yapılır ve genelde ilk 3e kutu sigara, içki, kola-fanta gibi ödüller verilir.

–Salon Kültürü

Yukarda saydıklarımızın hepsi bir yana Salon bir yana..

Yalnızlık Allah’a mahsustur. İnsanoğlunu yer bitirir.

Arada sırada kafa dinlemeye yalnız kalmaya ihtiyacımız olacaktır elbet fakat 6 metrekare kamarada bir dolap bir ayna bir de siz..

Ne demiş Özdemir Asaf abimiz;

“Yalnızın odasında ikinci bir yalnızlıktır ayna.”

İnin salona.. Konuşun.. Anlatın.. Dinleyin.. Yeni yüzler, yeni insanlar, yeni hayatlar..

Unutmayın!

Eğer bir kişi başkalarıyla bir arada olmayı beceremiyorsa, yalnız olmayı da becermez.

Benzer yazılar

1 Yorum

  1. amiralkuznetsov

    K A T I L M I Y O R U M ! ! !
    Eğer bir kişi başkalarıyla bir arada olmayı beceremiyorsa, yalnız olmayı da becermez.
    Siz böyle inanmak istediğiniz için yazdığınız bir cümle…

    Yanıt

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir