Genel Denizcilik Hintli Personele Dönüyor!

Genel Denizcilik Hintli Personele Dönüyor

Sevgili DümenSuyu okurları 2016 yılı ortalarında Genel Denizcilik (Geden Lines) maaşları, kontratları, çalışma şartları, sinyorita ve benzeri bilgileri içeren bir haber yapmıştık. Okumayan ya da hatırlamayan okurlarımız aşağıdaki linke tıklayarak şirketin uyguladığı maaş bilgilerine erişebilirler.

Genel Denizcilik 2016 Maaşları

2016 yılı sonlarına yaklaşırken Genel Denizcilik Dökme Yük Filosunun kapatılması ile ilgili bir çok konu gündeme geldi ve bu durum şirket yapısını, gemilerini ve maaşları doğrudan etkiledi. Genel Denizcilik gibi bir çok denizcilik firmasının güncel durumlarını en kısa sürede paylaşmaya çalışacağız.

Son günlerde arda arda gelen olumsuz haberlere bir yenisi de Genel Denizcilikten eklendi.

11 Gemimizde Hintli Personel Çalıştıracağız!

Dokuz Eylül Üniversitesi 21. Kış Kariyer Günleri etkinliğinin son gününde Genel Denizcilik adına Personel Müdürü Kadir Özkan konuşmacı oldu.

Şirketin 21 gemisi olduğunu belirten Kadir Özkan, bu gemilerin 10 tanesinde Türk personel, 11 tanesinde ise Hintli personel istihdam edildiğini açıkladı.

Konuşmanın devamında Şirketin misyon ve vizyonlarından bahsedildi. Shell, Chevron gibi dünyaca ünlü petrol şirketleriyle beraber çalıştıkları söylendi. Stajyer politikaları hakkında da bilgi veren Özkan, stajyerlere uygulanan mülakat, şirket prosedürleri, stajyerlerin görevleri gibi konularda da stajyerlere gemi öncesi eğitim verdiklerini söyledi. Öncelikli olarak Türk personelin bulunduğu gemilere stajyer alacaklarını söyleyen Özkan, istek üzerine Hintli personelin bulunduğu gemilere de stajyer alabileceklerini belirtti.

Günden güne azalarak yok olan değerlerimiz arasına böylelikle Genel Denizcilik de katılmış oldu. DümenSuyu ekibi olarak konuyu sizlerin yorumuna bırakıyoruz. Konu ile ilgili yorumlarınızı yazının altına bırakarak ilgililere ulaşmasını sağlayabilir, görüş ve önerilerinizi sosyal medya hesaplarından ve aşağıdaki mail adresinden bizlere ulaştırabilirsiniz.

info@dumensuyu.com

Ana Sayfaya Dön

Benzer yazılar

6 Yorum

 1. Seyfi

  Gunden gune Turk Bayrakli gemilerin olmadigindan şikayet ederken artik gemi bulmakta zorlanacak duruma dusuldu.Her sehre universitesini acacagina yetismis personel icin arkasinda duran bir denizcilik politikamiz olsa …Guzel bir hayal olmaz mi?

  Yanıt
 2. KAPTAN

  Yazıklar olsun. İş arayan o kadar Türk denizcisi varken kalitesiz Hintli, filipinlileri calıştıran firmalar derbeder olsun. Bu ülkeden kazanip, parasına para katan Tarsuslu Karamehmet sirketinde yabancı personel calistiracaksa kapansın o sirket yerle Yeksan olsun!!

  Yanıt
 3. Süleyman

  Bu durum zaten önceden de böyle idi. Sefer yapan 2 adet Dökme yük gemileri Temmuz ayı içersinde yunanlı şirkete satılmıştı. Tankerlerinde ise zaten 11 tankeri hint personeldi (zabit dahil olmak üzere). Yeni bir durum değil bu. Eğer öyle anlamadım ama, geri kalan 10 tanker gemilerine de hint personel istihdam edeceklerse o ayrı.

  Yanıt
 4. 3.kaptan

  Gün geçtikçe artan sorunlarla gemi insanı hayatı çekilmez bir hal aldı,Güzelim ülkemde düzenli bir yaşam kuramamanın acısını hergün daha fazla hissediyorum.Çok yakında her ile açılmış denizcilik okulları kimya fizil bölümleri gbi kapanıcaklardır.

  Yanıt

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir