Hapag-Lloyd 14 bin 700 teus Reefer Konteyner Satın Alıyor

Alman deniz taşımacılığı şirketi Hapag-Lloyd, 7 bin adet 40lık ve 700 adet de 20lik olmak üzere toplamda 14 bin 700 teus yeni nesil reefer konteyner siparişi verdi.

Bu yeni konteynerlerden bin tanesi “Kontrollü Atmosfer” adı verilen ve birçok çeşit sebze ve meyvenin olgunlaşma sürecini yavaşlatarak daha uzak mesafelere taşınabilmesine imkan sağlayan bir teknolojiye sahip olacak. Konteynerlerin üretiminin başladığı bilgisi verildi.

Hapag-Lloyd icra kurulu başkanı Anthony J. Firmin şu açıklamaları yaptı: “Geçtiğimiz Mayıs ayında UASC ile gerçekleştirdiğimiz şirket evliliğinden sonra soğutuculu konteyner piyasasında tekrar büyümeye başladık. Bu siparişler ile pozisyonumuzu sağlamlaştırıyor ve müşterilerimize en iyi çözümü sunmak adına en yeni hizmetimiz olan ‘ExtraFresh Plus’ da dahil olmak üzere modern filomuzu daha da genişletiyoruz.”

Hapag-Lloyd müşterilerine sunduğu ve Kontrollü Atmosfer teknolojisinin daha gelişmiş bir hali olan “ExtraFresh Plus” teknolojisi ile nakliyesi zor olan bazı çok hassas gıdaları dahi uzak mesafelere taşıyabiliyor.

Hapag Llyod’dan Türkiye Yatırımı!

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir