Kıyı Emniyet Genel Müdürlüğüne 37 Kişi Alınacak

Sevgili DümenSuyu okurları bugün Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü ve İş Kur internet sitelerinde yayınlanan aşağıdaki duyuruya istinaden Mersin bölgesinde görevlendirilmek üzere 37 kişi Deniz Trafik Operatörü olarak alınacaktır.

Aşağıda tam detaylarını bulabileceğiniz ilan için 1 yıl I.Zabit tecrübesiyle görev yapmış olmak ve geçerliliği devam eden gemi adamı cüzdanı bulundurulması ve yabancı dil sınavından yeterli puan alınması beklenilmekte olup Kıyı Emniyet Genel Müdürlüğünün açtığı ilanda herhangi bir KPSS şartı belirtilmemiştir.

Adaylara şimdiden boş şans dileriz.

İŞ KUR WEB SİTESİNDE İL SEÇİMİ;MERSİN

MESLEK ÜNVANI : DENİZ TRAFİK OPERATÖRÜ (ADAY)

 ADEDİ  : 37

TAHSİLİ : Denizcilik alanında lisans düzeyinde eğitim veren yükseköğretim kurumlarından birinden mezun olmak.

 AÇIKLAMA

Başvuru yapan adaylardan sınav (yazılı veya sözlü yöntemlerinden biri veya ikisi kullanılarak yapılacaktır) sonucunda işe yerleştirilmeye hak kazanacak adaylar iş yerinde ilgili mevzuatınca uygulanan ücret, tazminat, prim, fazla mesai, eğitim, görev yeri ve benzeri çalışma şartları hakkındaki uygulamaları kabul etmiş sayılacaktır. Aksi halde adayların 3 aylık deneme süresi içerisinde hizmet akdini sonlandırma hakkı bulunmaktadır. Başvuran adaylardan, işe girmeye hak kazanan adaylar hakkında yaptırılacak olan güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasının olumlu gelmesi halinde iş başı yaptırılacaktır.

ARANILAN NİTELİKLER VE ŞARTLAR :

1) Genel Müdürlüğümüze bağlı Mersin Gemi Trafik Hizmetleri Operasyon Amirliği bünyesinde ihtiyaç duyulan sayıda aşağıda belirtilen nitelik ve şartlarda istihdam yapılacaktır.

2) Adaylarda aranan şartlar;

  1. a) Geçerliliği devam eden en az uzakyol 1 inci zabit yeterliliğine sahip olmak.
  2. b) Uzakyol 1 inci zabit olarak en az bir yıl deniz hizmeti tecrübesine sahip olmak.
  3. c) Kuruluşça yapılacak olan mülakat sınavına kadar, KPDS (Kamu Personeli Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı), ÜDS (Üniversitelerarası Kurul Yabancı Dil Sınavı) ve YDS (Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı) sınavlarının en az birisinden en az 60 veya TOEFL (Test of English As a Foreign Language)’dan en az 72 (iBT) veya GASM tarafından düzenlenen Denizcilik İngilizcesi sınavından en az 75 almak.
  4. d) Mesleği ile ilgili masrafları kuruluşça karşılanacak yurt içi ve yurt dışı eğitimlere katılacağına, süresi kuruluşça belirlenen asgari 2 yıl çalışma süresine uyacağına, asgari çalışma süresine uymadan istifa, cezai nedenle iş akdi fesh nedenleriyle kuruluştan ayrılması durumunda eğitim masraflarının kanuni faizi ile kendisinden tahsil edileceğine dair “Taahhütname” ve/veya “Yurt Dışına Gönderilen Kamu Personeli ve Yurt İçinde Eğitime Tabi Tutulacak Personeline Mahsus Yüklenme Senedi ve Muteber İmzalı Kefalet Senedini” noter huzurunda imzalamak.
  5. e) Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emekliye ayrılmış olmamak.

3) Bu kapsamda işe alınacak aday, Deniz Trafik Operatörü adayı olarak işe başlatılır.

4) Deniz Trafik Operatörü adayı olarak göreve başlatılacak personelden, Gemi Trafik Hizmetleri Sistemlerinin Kurulmasına ve İşletilmesine İlişkin Yönetmelik uyarınca belirlenmiş olan görev başı eğitimini, görev alacağı hizmet bölgesindeki gemi trafik hizmetlerinde başarıyla bitiremeyenlerin iş sözleşmeleri 4857 sayılı İş Kanunu uyarınca fesih olunur.

https://www.kiyiemniyeti.gov.tr/Default.aspx?p=Duyuru&pid=147

Ana Sayfaya Dön

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir