Konteyner Terminalleri Birleşiyor

COSCO Shipping Ports, üçlünün bağlı ortaklıkları ile ilgili olarak Tianjin Liman İşletmeleri ve China Merchants International Terminals (CM Terminalleri) ile birleşme anlaşması imzaladı.

30 Haziran’da imzalanan anlaşma uyarınca, tamamen Tianjin Liman İşletmeleri’ne ait olan Tianjin Liman Konteyner Terminali (TCT), Tianjin Beş Kıta Uluslararası Konteyner Terminali (FICT) ve Tianjin Orient Konteyner Terminalleri (TOCT) ile birleşecek.

Bildirildiği üzere TCT, FICT ve TOCT’nin tüm varlıklarını, işlerini, kredilerini, borçlarını veçalışanlarını başaracaktır. İki birim, tüzel kişilik olarak kayıt altına alınacak ve hissedarları TCT’yeözkaynak payına sahip olacak.

Birleşmeden sonra, TCT, hayatta kalan varlık olarak % 76,68’i Tianjin Port Holdings’e ait olacak. Ek bir % 10,01 hissesi, her ikisi de COSCO Shipping Ports’un yan kuruluşu olan COSCO Ports (Tianjin) Limited’e ve % 6’sı China Shipping Terminal Development (CSTD) ‘ye ait olacak.

TCT’nin kalan % 7.31 hissesi CM Terminallerine ait olacak.

Birleşmenin tamamlanması ilgili şartlara tabidir.

COSCO Denizcilik Limanı, birleşmeyle birlikte tarafların kaynak tahsisini optimize etmeyi, terminallerin birleşik yönetimini iyileştirmeyi, işletme maliyetlerini düşürmeyi ve TCT’nin genel rekabetçiliğini ve verimliliğini artırmayı hedeflediğini belirtti.

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir