Kontratınız bitti fakat siz hala gemiden ayrılamadınız mı?

Gemiye çıkmadan önce şirketle görüştünüz, biletinizi, melbusat ve evraklarınızı teslim aldınız, valizinizi hazırladınız, ve artık psikolojik olarak gemiye çıkmaya hazırsınız.

3 ay, 4 ay, 6 ay, 8 ay kendinize uygun şirketin öngördüğü bir kontrat imzaladınız ve bu süre tamamlandığında herşeyin yolunda gideceğini ve gemiden ayrılacağınızı mı düşünüyorsunuz?

Maalesef size kötü haberlerimiz var.

İşler her zaman yolunda gitmeyebilir. Kontratınız seferin ortasında biter, gittiğiniz limanda yükü almak için demir atıp beklemeniz gerekir. Siz gemiyi çekerek yanaştırmaya hazırken, gemide ki bir çok kişi bu demiri sevinçle karşılar, balık tutar, güvertede gezinti yapar.

 

Kontratınız biter, Avustralya, Japonya, Kanada gibi gelişmiş bir limana yanaşırsınız fakat şirket maaliyetleri bahane ederek sizi bu limanda indiremeyeceğini bildirir.

 

Gemiden inemeyen çoğu zaman bir kişi değil, birlikte gemiye katılan bir grup olur. Ve bu grubu kontrol etmek günler geçtikçe zorlaşacaktır.

 

Geminin seferi değişir ve bir anda sizinle birlikte kontratı biten ve ayrılamayan kaderdaşlarınızla kuzey ülkelerinin soğuk sularında bulursunuz kendinizi.

 

Gemiden ayrılma dilekçesi yazan herkes gibi sizde işlerinizi üstünkörü yapmaya, emniyet kurallarına çok takılmamaya başlarsınız. 8 aydır bu gemide ölmediyseniz artık sizi hiçbirşeyin öldüremeyeceği fikri oluşur.

 

Sizi eğlendirecek ve zamanınızın daha iyi geçmesini sağlayacak şeyler denersiniz.

 

Denemeye devam edersiniz

 

Aklınıza gelen herşeyi denersiniz.

 

Fakat bir yerden sonra fayda etmez çünkü Safety ayakkabılarınız kaç aydır gemide olduğunuzun sayacı gibidir

 

Ve o gün gelir.

Ne de olsa hiç bir fani ömrünü bir gemi güvertesinde geçirecek değildir.

Bir kaç ay sonra geri geleceğinizi bile bile, bir daha gemiye çıkmayacağınızı söyleyerek arkanıza bile bakmadan kaçar adım uzaklaşırsınız.

Ana Sayfaya Dön

 

Benzer yazılar

5 Yorum

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir