Kumport AR-GE Merkezi

Kumport 4.5 milyon TL yatırım ile ilk ‘Ar-Ge Merkezi’ni kurdu. İstanbul Ambarlı’da yer alan Ar-Ge Merkezi, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından tescillenerek Türkiye’nin limancılık sektöründeki ilk Ar-Ge merkezi olma özelliğine sahip oldu.

Ar-Ge Merkezi’ni faaliyete geçiren Kumport, bu yatırımla Türk limancılık sektörünün “liman 4.0”a dönüşümüne de katkı sağlamaya hazırlanıyor.

Kumport, sadece limancılık sektöründe değil, hayata geçirmeyi planladığı projelerle farklı sektörlerde işbirliklerinin önünü açmayı hedefliyor. Bin 479 metrekare ofis alanı ve 380 metrekare test bölümü dahil olmak üzere toplamda bin 859 metrekarelik bir alana yayılan, dijital dönüşüm süreci, proses iyileştirme gibi pek çok çalışmanın yürütüldüğü merkez, 40 kişiye istihdam sağlıyor.

Kumport CEO’su Özgür Soy, yenilikçi bakış açısı ve yatırımlarıyla sektöre ilham veren şirketin yine bir ilki gerçekleştirerek Türkiye’nin limancılık sektöründe Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı  tarafından onaylanan ilk Ar-Ge Merkezi’ni açmaktan dolayı gurur duyduklarını belirtti.

Kumport Ar-Ge Merkezi’nin gerçekleştireceği projeler ve çalışmaların birden fazla amaca hizmet edeceğini söyleyen Özgür Soy, “Müşterilerimize inovatif çözümler sunmak öncelikli hedeflerimiz arasında. Bu çerçevede Mayıs 2018 tarihinden itibaren yoğun bir şekilde çalışmalara başladık. 5 farklı proje üzerinde çalışmalarımız devam ediyor. İlk etapta yürüttüğümüz bu projelere 4.5 milyon lira ayırdık. Ayrıca, Kumport Ar-Ge Merkezi’nin üniversiteler ile öncü ve yenilikçi çalışmalarda bulunmasını planlıyoruz. Yaptığımız tüm bu çalışmalarla gerek ülke ekonomisine gerekse yan sanayinin gelişmesine önemli bir katkı sağlayacağız” dedi.

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir