MARDAŞ 2016 MAAŞLARI

Mardaş Denizcilik 2016 Maaşları, Çalışma Şartları, Gemileri, Kontratları ve dahası..

Denizcilik Sektöründe en çok merak edilen konuların başında kazanılacak maaşlar geliyor. Gemi kaptanı maaşları ne kadardır? Vardiya Zabiti maaşları, gemici maaşları, aşçı reis lostromo maaşları ve dahasını sitemizde iş ilanlarında bulabilirsiniz.

2016 Yılı Mardaş Denizcilik Maaşları

Sizde çalıştığınız şirket ile ilgili bilgi ve görüşlerinizi facebook hesabımızdan ve sitemizde bulunan iletişim sekmesinden paylaşarak denizci dostlarımıza yardımcı olabilirsiniz..

İşte artıları-eksileri, maaşları, kumanyası ve hakkında merak edilenlerle Mardaş Denizcilik A.Ş.

Mardaş 7 ay öncesine kadar Türk Dökme gemi piyasasında maaşları belirleyen şirketler arasındaydı. Piyasanın üzerinde tuttuğu maaşları sağladığı ortam, satın aldığı yeni gemiler ve bir çok artısıyla tercih sebebiydi.

7 ay kadar önce denizcilik sektöründe krizin etkileri konulu bir toplantı sonucu Mardaş denizcilik gemi adamı maaşlarında kesintiye giden firmalar kervanına katıldı.

%10 ile %20 arasında yaptıkları düşüşler sonrasında maaşları diğer dökmeci firmalarla hemen hemen aynı seviyeye indi. Yasa Denizcilik Maaşları, Densa Denizcilik Maaşları, Beşiktaş Denizcilik Maaşları, Denak Çolakoğlu Maaşları ve ilerleyen günlerde sayacağımız diğer bir çok firma maaşları gibi krizin etkileri yine ilk olarak gemici maaşlarını vurdu.

Sevgili Dümen Suyu okurları,

Sitemizde sizlerden gelen bilgiler ışığında denizcilik firmalarının maaşlarını yayınlıyoruz. Sinyorita ve benzeri bir çok ugulamayı ise paylaşmaktan imtina ediyoruz fakat ilgilendiğiniz firmalar için iletişim sekmesinden ek bilgi talebinde bulunabilirsiniz.

Sizlerden gelen maaş bilgileri ve yorumları gördükçe ekip olarak üzüldüğümüzü gizleyemeyeceğiz. Armatörlerin 7 yıldır süren krizi ve yükselen dolar kurunu bahane ederek 2016 yılında gemi adamı maaşlarına yapmış oldukları maaş indirimleri çok acımasızca ve etik dışıdır.

Bir denizcilik firmasının en büyük giderlerinin başında yakıt fiyatları gelir. Bildiğiniz gibi yakıt fiyatları 2015-2016 yıllarında dip yapmıştır. Şu an tonu 250-270 dolar civarında seyreden fuel oil (ifo) fiyatları bile denizcilik firmalarının çalışanlarından gizlediği pasta payını gözler önüne serer.

Biz ekip olarak krizin büyük bir bahane olduğunu düşünüyoruz. Yıllar sonra bile aşağıdakine benzer maaşlarda çalışılacağını bilmek lazım. Bu durum kimseyi üzmesin Türkiye’de denizcilik piyasası hiç değişmedi, kalite her geçen gün düşüyor.  DümenSuyu olarak sizler için dünya’da türk denizci çalıştıran kaliteli denizcilik firmaları araştırıyoruz ve ilerleyen günlerde yabancı denzcilik firmlarda alınan maaşları çalışma şartlarını nasıl başvuru yapılacağını ve benzeri bilgileri de paylaşacağız.

MARDAŞ MAAŞLARI (Türk Bayrak)

Kontratlar 6 ay aşağıdaki maaşlar +1 ilave edilmemiş maaşlardır.

Kaptan-Baş Mühendis maaşları 6100 usd

İkinci kaptan, ikinci mühendis maaşları 4600 usd

Üçüncü Kaptan, Üçüncü Mühendis Maaşları 3100 usd

Dördüncü Kaptan, Dördüncü Mühendis Maaşları 2900 usd

Reis maaşları 3500 türk lirası

Aşçı Maaşları 3500 türk lirası

Fiter maaşları 3500 türk lirası

Usta Gemici Maaşları 2800 türk lirası

Yağcı Maaşları 2800 türk lirası

Gemici Maaşları 2500 türk lirası


Sitemizde yer alan diğer maaş bilgileri için;

Genel Denizcilik Maaşları için burayı tıklayınız.

Dünya (Zenith) Denizcilik Maaşları için burayı tıklayınız.

Diğer maaş bilgileri için iş ilanları sekmemizi ziyaret edebilirsiniz.

Mardaş Denizcilikte çalışanlardan edindiğimiz bilgiye göre

Kumanya Malzeme Gayet iyi kalitesi tartışılmaz

Gemiler Supramax 58bin dwt 2012 model bir tanesi 2004 model.

Mardaş Denizciliğe dumensuyu ekibi olarak selam eder, geçmiş günlerde uyguladığı maaş politikasını koruyarak başarılarına devam etmelerini temenni ederiz.

Ana Sayfaya Dön

Benzer yazılar

6 Yorum

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir