MEDLOG DENİZCİLİK 2016 MAAŞLARI

MEDLOG DENİZCİLİK 2016

Sevgili DümenSuyu okurları aranızda MSC ismini duymamış olanlar yoktur. Dünya’nin en büyük ikinci konteyner firması olan MSC, Türkiye’de lojistik faaliyetlerini yürütmek ve Türk limanları arasındaki ticari hacimden faydalanmak maksadıyla 2015 yılında MEDLOG DENİZCİLİK GEMİCİLİK VE TİCARET A.Ş. şirketini kurdu.

MSC (Mediterranean Shipping Company)

Yeri gelmişken söyleyelim… Türk denizciler arasında yayılmış sizinde mutlaka duymuş olabileceğiniz bir dedikodu mevcut. Şöyle ki MSC’nin açılımının Mafia Shipping Company olduğu konusunda hala ısrar edenler mevcut.. İtalyan mafya filmlerinin etkileri olsa gerek 🙂 MSC nin açılımı Mediterranean Shipping Company. İtalyan kökenli Aponte Ailesinin sahibi olduğu Mediterranean Shipping Company (MSC) nin Türkiye’de ki tek yatırımı MEDLOG Denizcilik değil tabii ki.. Tekirdağ’ın Barbaros ilçesinde 450 milyon dolara mal olan ASYA PORT ve daha niceleri.. Peki nereden geliyor bu Türkiye sevgisi diye merak edenler olacaktır. Tabii ki ticari sebepler var fakat bunların ötesinde bir aşk hikayesi yatıyor.

MSC-TÜRKİYE AŞK İLİŞKİSİ

İtalyan Aponte ailesinin oğlu Diego İsviçre’de bulunduğu dönemde orada eğitim gören Türk Soyluer ailesinin kızları olan Ela ile tanışır ve çift 2003 yılında evlenir. Halihazırda marmara bölgesine yatırım yapmayı planlayan Aponte’ler gelinlerinin memleketi Tekirağ’ın Barbaros ilçesine 450 milyon dolarlık bir liman inşaa eder ve limana torunları ASYA‘nın ismini verirler. Haberin tamamını merak ediyorsanız tıklayınız. Biz dedikoduyu bırakıp yine konumuza dönelim 🙂

MEDLOG DENİZCİLİK GEMİCİLİK VE TİCARET A.Ş.

MEDLOG Denizcilik 2015 yılında kuruldu. Türkiye’de Arkas, Turkon gibi büyük konteyner firmalarına bir anda rakip olma hedefiyle ortaya çıkan firmanın bize göre en değerli özelliği gemilerinin Türk Bayraklı olması. Medlog denizcilik filosunda şu anda türk bayraklı 2 konteyner gemisi mevcut. Med Denizli ve Med Tekirdağ. Med Tekirdağ ismini nerden aldığını zaten anlamışsınızdır. Med Denizli’nin ismini ise Türkiye CEO’su Hasan Piroğlu’na vefa göstererek kendisinin memleketinin ismini vermiş. Türk şehirlerinden giden Medlog denizciliğin 81 şehirden 79 hakkı kaldı diyebiliriz.

1 YIL İÇİNDE 10 GEMİ OLACAK

MEDLOG denizcilik üniversitelerin kariyer günlerinde olumsuz piyasa durumlarına rağmen çok hızla büyüyeceklerini ve 1 yıl içerisinde Türk bayraklı 10 konteyner gemisine ulaşacaklarını söylüyor. MEDLOG Denizcilikte çalışanlar halinden memnun ve en önemlisi MEDLOG Denizcilik geleceğe iyi bir yatırım olarak görünüyor. Eğer bir kariyer hedefiniz var ise MEDLOG DENİZCİLİK borsa’da zamanında alınmış doğru bir kağıt gibi olacaktır.

MEDLOG  Maaşları (Konteyner-Türk Bayrak)

Kaptan/Baş Mühendis 5.250 USD 3+1 toplam 7.000 USD

2.Kaptan/2.Mühendis 4.000 USD 3+1 toplam 5300 usd

Zabitan 2.600 USD 3+1 toplam 3.500 usd.

Reis-Fiter-Aşçı 1.450 USD 4+1 toplam 1.85″0 usd.

Usta Gemici-Yağcı 1200 USD 4+1 toplamda 1500 usd.

Eğer bir konteyner firmasında çalışmayı düşünüyorsanız Arkas Denizcilik,  Turkon Denizcilik ve Bayraktar Denizcilik gibi diğer firmalara ait haberleri de incelemenizi öneririz. Ulaşmak için http://dumensuyu.com/category/gemi-maaslari/

Ana Sayfaya Dön

Benzer yazılar

7 Yorum

  1. tarja

    Maaşlar yanlış..o maaşlardan 250 usd daha duşurun..zabit maaşlarından da 400 usd duşurup kontratı 3 ay yapın..ha personel kontratlarını da 4 ay yazarsanız o zaman bu haber doğru olacaktır..

    Yanıt
  2. serdar

    usda gemiciyim 22yıldır gemilerde çalışmaktayım sizin firmayı duydum sizinle çalışmakisterim daha önce konteynır çalışmşlığım var tel no.05522457450 05422118337 nolu telefondayım gereyinizi düşünmenizi isterim

    Yanıt

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir