Mümtaz Amca Gemisinde Patlama Meydana Geldi

Sinop’un 15 mil açığında demirli olan 1983 yapımı, 106 metre uzunluğa ve 16 metre genişliğe sahip Liberya bayraklı M/V MUMTAZ AMCA’da patlama meydana geldi.

Rusya’nın Tuapse Limanı’ndan İzmit Dilovası’na giden kömür yüklü M/V MUMTAZ AMCA’nın ambarında gaz sıkışmasından meydana gelen patlamada, gemide yağcı olarak çalışan İstanbul Gaziosmanpaşa doğumlu Kazım Sucu (47) hayatını kaybederken, Samsun Çarşamba nüfusuna kayıtlı R.Y.(54) isimli mürettebat ise yaralandı. Deniz polisi botuyla gemiden alınan yaralı, Sinop Atatürk Devlet Hastahanesi’ne kaldırıldı.

FIRTINA NEDENİYLE SİNOP’A SIĞINMIŞLARDI

Karadeniz’de saatteki hızı 80 kilometreye ulaşan fırtına nedeniyle yol almakta güçlük çeken uluslararası yük taşımacılığı yapan 25 gemi, Sinop’un doğal limanına demirlemek zorunda kalmıştı.

SİNOP BELEDİYE BAŞKANI’NDAN AÇIKLAMA

Sinop Belediye Başkanı Baki Ergül, “Yeni olan bir olay. Aldığım duyumlara göre, kaynak yapılırken bir patlama olduğundan bahsettiler. AFAD olsun, emniyet olsun, ambulans olsun hepsi orada. Bizden bu duman dolayısıyla talepte bulundular. Biz hemen arkadaşlarımızı oraya gönderdik. 1 ölü ve 1 yaralıdan bahsediyorlar.” diye konuştu.

 

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir