Oldendorff Denizcilik

Oldendorff Denizcilik

Oldendorff, 500 gemi, 125 ülkede 12.000 uğrak limanı ve yılda taşınan yaklaşık 270 milyon ton yük…

Sevgili dümensuyu okurları siz de sitemizi her gün düzenli olarak takip eden 5 bin denizciden biriyseniz son günlerde maaş haberlerine pek yer vermediğimizi görmüşsünüzdür. Bu konu ile ilgili detaylı bilgiye http://dumensuyu.com/chartworld-2016-maaslari-yunan-armator/ linkinden ulaşabilirsiniz.


Oldendorff neler yapmıyor ki..

Arabistan Yarım Adasındaki özel müşteriler için düzenli hat ile taşınan demir cevheri

Türkiye’de yer alan Özel bir enerji terminali için düzenli hat ile taşınan kömür

Guyanada bir nehirden boksit (bauxite), Trinidad’dan demir cevheri ve daha nicesi..

Alman armatör Oldendorff dünyanın en büyük kuru yük armatörlerinden birisi, 60 ülkede toplam 4.000 çalışanı olan firma sektöre öncülük ediyor…

Oldendorff Denizcilik

Oldendorf un mazisi 1921’lere dayanır.  Egon Oldendorff 21 yaşında Hamburgda küçük bir denizcilik şirketinde stajyer olarak işe girer.

Hamburgda ki küçük bir işletmeye ortak olur ve adını Lillienfeld & Oldendorff olarak değiştirir.

Yaşanan Dünya Savaşı ve olumsuz koşullara göğüs gerebilen Alman firma 1950li yıllarda navlunlarda yaşanan sıçramayı iyi değerlendirir ve yeniden filo kurulur.

Baltık bölgesinde kereste ticareti üzerine yoğunlaşan Oldendorff hızlıca büyür ve Almanya’nın en büyük kuruyük denizcilik firması olur.

Oldendorf web sitesine https://www.oldendorff.com/ adresinden ulaşabilrsiniz.

Yabancı Firmalar

Sevgili DümenSuyu okurları yazının başında söylediğimiz gibi 64 gemisi olan ChartWorld 2016 maaslari haberi gibi yüzlerce haber yapacağız. Tome, Fleet Manager,  Zodiac, Vships, CMA CGM, Armonia gibi bir çok büyük firmalardan oluşan bir databank hazırladık ve her gün yenilerini eklemeye devam ediyoruz.

OLDENDORF 2016

Oldendorf bünyesinde Filipinler, Türkiye, Yunanistan, Ukrayna, Rusya, Çin, Livtanya ve Hırvatistan gibi artık denizcilikte yer tutmuş ülkelerden denizciler çalıştıran bir firma. Söylemeliyiz ki bu gibi firmalara giderken çok uluslu bir gemide çalışmayı kabul etmelisiniz.

Başvuru yapmak için https://www.oldendorff.com/pages/teamwork/career adresinden karşınıza çıkan 2 adet formu doldurabilirsiniz. Bir tanesi klasik başvuru formu diğer ise bir takım mesaleki sorularla yabancı dilinizi ölçmeye yaran bir matrixtir. Bu gibi firmalarla çalışmak için simsarlarla iletişime geçerek paranızı çöpe atmayınız.

OLDENDORF 2016 MAASLARI

Bir kez daha tekrar etmek isteriz ki sitemizde yer alan denizcilik firmaları çalışma şartları, gemi adamı maaşları, kontratlar, kumanyası ve benzeri bilgiler internet sitemizi ve sosyal medya hesaplarımızı takip eden dümensuyu okurları ve firma yetkilileri tarafından gelen bilgiler var ise (son dönemde oldukça artmıştır) ışığında kıyaslama ve sorgulama tarafımızca yapılarak hazırlanır.

Bu çalışmalarda Sinyorita, şirketlerin kişilere göre uyguladığı farklı bir politika (varsa) yada yakın günlerde maaşlarda yapılmış bir değişiklik var ise farklılıklar olabilir. Düzeltmek istediğiniz konuları yorum olarak belirtebilirsiniz.

Kaptan/Baş Müh 8.100 USD 4+1 (ikramiye dahil)

2.Kaptan/2.Mühendis 6.800 USD 4+1 (ikramiye dahil)

Zabitan: 4.300 USD 6+1 (ikramiye dahil)

Zabitan: 3.400 USD 6+1 (ikramiye dahil)

Reis/Aşçı/Fiter/Lostromo 2.100 USD 6+1 (ikramiye dahil)

Usta Gemici/Yağcı 1.600 USD 6+1 (ikramiye dahil)

Ayrıca Senior Kaptan/Baş Mühendis için fazlanda 500 usd aylık ödendiğini belirtmek isteriz.

Zenith Denizcilik maaşları için http://dumensuyu.com/dunya-zenith-denizcilik/ linki tıklayınız.

Nemtaş Denizcilik Maaşları için http://dumensuyu.com/nemtas-denizcilik/ linki tıklayınız.

Ana Sayfaya Dön

Benzer yazılar

12 Yorum

 1. Omikroncrew

  Keşke haberi yapmadan önce Oldendorff ve Chartworld’ünTürkiye’deki anlaşmalı Manning Agency firması olan Omikron Crew firmasıyla bir görüşseydiniz, takipçilerinize daha doğru bilgi verirdiniz. “Simsarlara boşyere paranızı kaptırmayın” derken bizi yanlış konumlandıŕmış oluyorsunuz. Biz insanlara simsarlardan uzak durun derken siz bizi aynı kefeye koymuşsunuz. Umarım daha ilkeli haberler için bilginin kaynağına ulaşmayı denersiniz. Bu arada Oldendorff ve Chartworld’e direk yapılan her başvuru değerlendirmemiz için bize yönlendiriliyor.

  Yanıt
 2. ozan

  oldendorff ve chartworld için yapılan her başvuru omikron crew managent firmasına yapılması gerekiyor, yanlış yönlendirmişssiniz insanları

  Yanıt
 3. uğur kılınç

  ben oldendorff a yıllar sonra giren ilk Türk zabitim , ilk kontratım esnasında bu şirketle anlaşma yaptığımı facebookta yayınladıktan sonra bireysel olarak başvurmak isteyen birçok arkadaşıma yardımcı oldum bu yayıldı, başvuruların artması üzerine oldendorff ilk olarak iskenderundaki ofisinden denizci personel sağlanmasını talep etti ancak onların böyle bir kaynağı olmadığından sadece 1-2 kaptan arkadaşımız gelebildi, daha sonrasında oldendorff türkiyede çalışmış olduğu gemi acentası ile iletişim kurarak crew management şirketleri hakkında bilgi istedi, daha sonrasında bir şekilde oldendorff omikron ile anlaştı, omikron tarafı bunun 9 eylül mezunu eski bir öğrencilerinin haber vermesi üzerine iletişime geçilip bağlantının kurulduğunu şeklinde bahsetmektedirler, benim oldendoff carrıers taki ikinci kontratımdan sonra şirketim benim gibi bağımsız olarak çalışan türk zabitlerin artık omikron ile bütüm işlemlerimizin halledileceği hususunda bilgilendirilerek omikron a yönlendirildik, yukarıda omikron tarafından yazılan yazıya pek itibar etmediğinizi görüyorum, isterseniz bir oldendorff a bireysel başvuru yapmayı deneyin alacağınız cevap omikron olacaktır.

  bu arada 2000 li yıllar öncesinde oldendoffta Türk zabitler mevcutmuş, büyük ihtimalle almanya da akrabaları olan zabitler çalışıyordu başka bir açıklaması yok ama bu şirkette çalışanların çoğu 20 senelik, inanılmaz bir rakam ancak gerçek, çok şaşırmıştım nasıl bir şirkette bu kadar uzun kalınır diye ancak benim bile 3 sene olmak üzere ki ben bir şirkette bu güne kadar 2 kontrattan fazla çalışmadım
  Tek sebebi kalite.

  kolay gelsin

  Yanıt

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir