Sener Denizcilik 2017 Maaslari

Sener Denizcilik 2017 Maaslari

Sener Denizcilik 2017 maaslari ile birlikteyiz sevgili dümensuyu okurları.

Sener Denizcilik 13 gemilik filosu son dönemde küçülse de mevcut tük bayraklı 4 gemisi ve kendi inşaa ettirdikleri yeni gemiler ile hala tercih sebebi.

Sener Denizcilik 2008 yılına kadar çok başarılı bir strateji ile ilerledi tersanesinde inşaa ettirdiği gemileri 5 yıl işleterek saatı ve güzel bir performans yakaladı fakat piyasa koşulları bu durumun günümüze kadar devam etmesine müsaade etmedi.

Aldığımız duyumlara göre yakın dönemde tekrar gemi inşaasına başlayarak filosunu 2 yeni gemi ile güçlendirecekler.

Sener Denizcilik Filo Müdürü Hakan Erzurumlu nun gemilerin donatılması ile ilgili söylediği şu sözler temenni ediyoruz ki diğer türk şirketleri içinde örnek oluşturacaktır.

İdarenin tanımlamış olduğu gemiadamlarının asgari donatma belgesi var. Bizim gemilerimizin tonajı 3 bin ile 12 DWT arasında değişir. Uzak sefer donatımına göre 12-13 kişilik kadrolardan oluşabilir. Fakat siz senede 70 sefer yapıyorsanız, toplamda bütün gemilerinizle 240 sefer yapıyorsanız, her seferinde de %60 oranında IBC kod kapsamında olan tehlikeli yükleri taşıyorsanız burada yaptığınız iş yoğunluğu çok fazladır.

Bir yandan da kurallar çerçevesindeki çalışma ve dinlenme sürelerine uymak, işi doğru ve emniyetli yapmak, aynı zamanda bunun karşılığı alıp armatöre sunmak var. Böyle bir döngü oluşturmak çok zor bir şey. Biz gemilerimizde ortalama 13 kişilik bir kadro ile çalışabilecekken 16.8’lik bir ortalamayla çalışıyoruz. Daha fazla kişi barındırmak zorundayız”

Bizde çalışmaya başlayan arkadaşlarımızın bizimle devam etmesine çok önem veriyoruz. Çalışanları gemide tutma zorluğu bizim için dönemsel olarak yaşanıyor. Biz böyle sıkıntıları çoktan aştık. Bizim kendi içimizde tuttuğumuz bir performans değerlendirme sistemimiz var. Bu bizim için bir stratejidir. Belli hedeflerimiz var. Şu ana kadar hep hedeflerimizin üstünde bir performans gösterdik. Performansımızı 3 aylık aralıklarla kontrol edip senelik gözden geçiriyoruz. Şu anda zabitanda %86, personelde %87’lik bir oranımız var. Filolarımızdaki kaptanların birçoğu bizde stajyerlikten başlayıp kaptanlığa gelen insanlar.

Şener Petrol Denizcilik ve Ticaret A.Ş.

1979 yılında Niyazi Şener tarafından bir aile şirketi olarak kurulmuştur. Şirketin ana faaliyet konusu, 25.11.1980 tarihinde PETROL OFİSİ AŞ ile imzalanan uzun süreli bir anlaşma ile apartman, otel, fabrika ve işyerlerine kalorifer yakıtı sevkiyatı yapmak olarak belirlenmişti.

Aynı şirket denizcilik hayatına, Niyazi ŞENER’in oğulları Ertan ŞENER ve Ercan ŞENER’in katılımıyla 1984 yılında ilk yakıt gemisi olan 100 dwt’luk FIRTINA-5 ile başlamıştır. 1984 ile 1987 yılları arasında ilave 4 adet yakıt gemisi (50 ile 400 dwt) alarak yakıt piyasasındaki pazar payını genişletmiştir.

Spot marketteki petrol taşımacılığına ise 1991 yılında, 1650 dwt’luk AYGAZ 2 isimli LPG tankerinin petrol tankerine dönüştürülmesi sonrası ismi değiştirilen SELAY-5 tankeri ile başlamıştır. Şener Petrol Denizcilik ve Ticaret A.Ş. ilk yeni inşa gemisi olan 2850 dwt’luk M/T ERMAN S’i 1997 yılında İstanbul, Tuzla’daki Çiçek Tersanesi’ne sipariş etmiş ve Ekim 1999’da teslim almıştır.

O andan itibaren ileriye dönük stratejisini kelimenin tam anlamıyla “Tam Yol İleri” olarak belirlemiş ve sadece Türk standartlarında değil, uluslararası standartlarda gemi çalıştıran modern bir şirket halini almıştır. Kardeş firmaların 2005 yılında SNR HOLDING şemsiyesi altında toplanmasıyla, grup büyümüş ve çağdaş bir yapı kazanmıştır.

Sener Denizcilik Maaslari

Kaptan/Baş Müh 8.000 USD 4+1 (ikramiye dahil)

2.Kaptan/2.Mühendis 5.750 USD 4+1 (ikramiye dahil)

Zabitan: 3.600 USD 4+1 (ikramiye dahil)

Reis/Aşçı/Fiter/Lostromo 1.800 USD 6+1 (ikramiye dahil)

Usta Gemici/Yağcı 1.400 USD 6+1 (ikramiye dahil)

Kamarot 1.300 USD 6+1 (ikramiye dahil)

Korsan Extrası:

Kaptan/Baş Müh 800 USD

2.Kaptan/2.Mühendis 600 USD

Zabitan: 400 USD

Reis/Aşçı/Fiter/Lostromo 200 USD

Usta Gemici/Yağcı/ Kamarot 200 USD

Şirkette ilk kontratı olana 2 aylık deneme kontratı yapılıyor.

Sürekli bitkisel yağ taşıyan gemilerde tankların tabanı çekpasla alındığı için güverte personeline 100 usd extra uygulanıyor.

Sizde çalıştığınız şirket ile ilgili bilgi ve görüşlerinizi facebook hesabımızdan ve sitemizde bulunan iletişim sekmesinden paylaşarak denizci dostlarımıza yardımcı olabilirsiniz.

Sitemizde yer alan denizcilik firmaları çalışma şartları, gemi adamı maaşları, kontratlar, kumanyası ve benzeri bilgiler internet sitemizi ve sosyal medya hesaplarımızı takip eden dümensuyu okurları ve firma yetkilileri tarafından gelen bilgiler var ise (son dönemde oldukça artmıştır) ışığında kıyaslama ve sorgulama tarafımızca yapılarak hazırlanır.

Bu çalışmalarda Sinyorita, şirketlerin kişilere göre uyguladığı farklı bir politika(varsa) yada yakın günlerde maaşlarda yapılmış bir değişiklik var ise farklılıklar olabilir. Düzeltmek istediğiniz konuları yorum olarak belirtebilirsiniz.

Beşiktaş Denizcilik 2017 Maaşları

Ana Sayfaya Dön

Benzer yazılar

5 Yorum

  1. Mehmet

    Uzak durun sayın arkadaşlar.
    Maaşları ayın 20’sinde yatırır. Yani Örneğin, 5 Ocak’da gemiye katıldınız. Ocak ayının maaşını Şubat’ın 20’sinde alırsınız. Ayrıca Dolar’ı Türk lirasına çevirip hesabınıza yatırırlar. Bunda her ne kadar sorun yokmuş gibi gözükse de, Dolar 3.60’ken size 3.45’den yatar. Her zaman kırpıyorlar buradan. Adamına göre Sinyorita verilir. Eğer şirketten bir tanıdık varsa, hooop 5 sinyorita kaparsınız.

    Ayrıca Güverte’de 2 usta-gemici çalıştırırlar. Dolayısıyla 6’şar saat vardiya kesersiniz. Kaptanlarının çoğu Beykoz Lisesindendir. Şirket genel müdürü de Beykoz lisesinden olduğu için aşırı bir ayrımcılık söz konusudur. Aile şirketi haline geldiği için çalışanların çoğu eskidir bu nedenle yeni katılanlar pek ayak uyduramaz. Eskilerin egosu altında ezilir. Kumanyası vasattır. İş ise diğer tankerlere göre oldukça yoğundur.

    Yanıt

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir