Tersan Denizcilik 2016 Maaşları

Tersan Denizcilik 2016 Maaşları, Çalışma Şartları, Gemileri, Kontratları ve dahası..

Tersan Denizcilik 2016 Maaşları

Sevgili DümenSuyu okurları

Türkiye’nin en iyi kimyasal tanker firmalarından biri olan Tersan Denizciliği sizler için masaya yatırdık. Tersan; yeni gemi inşaa, gemi tamiri ve bakımı, armatörlük ve gemi işletmeciliği ve gemi acenteliği konularında faaliyet gösteren büyük bir şirket.

2008 yılında inşaa ettiği gemileri satmak yerine sahiplenmeye karar veren Tersan, 1,5 yıl sonra 2 Ekim 2009 da Dünya’nın en büyük Kimyasal Üreticilerinden birisi olan Dow Chemical ile önemli bir taşıma anlaşmasına imza attı. Anlaşmaya göre Tersan denizcilik Dow Chemical’ın Thaliand’ın MapThaPut bölgesinde yer alan yeni tesisine 15 yıl boyunca Propylene Oxide (PO) taşımacılığı yapacak.

2011 yılında yürürlüğe giren anlaşmayla Tersan Denizcilik 2026 yılına kadar sektörde ve bölgede güçlü duruşunu sürdüreceğini göstermiş oldu.
Takipçilerimiz firma ile ilgili görüşleri genel olarak olumlu. Kendilerini tebrik ederiz.

 • Tamamı kendi inşaaları olan benzer gemi tipleri sayesinde gemiye adaptasyon kolay.
 • Kumanyası iyi
 • Personeline değer veriyor.
 • Gemilerde ortam iyi
 • Maaşlar piyasanın üzerinde ve gününde yatıyor.
 • Tecrübe ile maaş artıyor. (Burada çok önemli bir nokta var ve biz öğrenince çok takdir ettik. Yazının devamında bulacağınız Tersan Denizcilik Maaşları aslında firmanın uyguladığı kök maaşlar ve bunu etkileyen bir çok faktör mevcut.

Örnek 1: Stajınızı Tersanda yaptıysanız; ilk kontratınıza 200 usd fazla maaşla başlıyorsunuz

Örnek 2: Tersan Denizcilikte 4 aylık kontratınızı tamamladınız ve ikinci kontratınıza gidiyorsunuz. Tersan firmayı terketmediğiniz için bundan sonraki tüm kontratlarınızda her ay Rejoining Bonus adında 250 usd fazla ödeme yapacak

Örnek 3: Tersan Denizcilikte geçirdiğiniz her yıl (yılda sadece 1 kontrat atsanız bile) maaşınıza iyi bir tutar eklenecek.

Örnek 4: Tersan Denizcilikte hiç çalışmadınız fakat kimsal tanker tecrübeniz var ise, Tersan bu tecrübe için de size yıl başına fazladan ödeme yapacak.

Sonuç olarak 10 sene kimyasal tankerde çalışmış bir usta gemicinin aşağıda göreceğiniz maaşa ilaveten her ay 550 usd daha fazla kazanacağını belirtmek isteriz, bu tutar 10 yıllık bir kaptan/baş mühendiste 2.250 usd’lere kadar çıkmaktadır.

Tersan Denizcilik Filosu

M/T Alangova 2007 Türk Bayrak Kimyasal Tanker Türk İnşaa (Tersan)

M/T Askara 2008 Malta Bayrak Kimyasal Tanker Türk İnşaa (Tersan)

M/T Basat 2008 Malta Bayrak Kimyasal Tanker Türk İnşaa (Tersan)

M/T Cesteni 2008 Malta Bayrak Kimyasal Tanker Türk İnşaa (Tersan)

M/T Hulin 2008 Malta Bayrak Kimyasal Tanker Türk İnşaa (Tersan)

M/T Manas 2008 Malta Bayrak Kimyasal Tanker Türk İnşaa (Tersan)

M/T Selenka 2008 Malta Bayrak Kimyasal Tanker Türk İnşaa (Tersan)

Tersan Denizcilik 2016 Maaşları

Kaptan / Baş Mühendis 10.500 USD

2.Kaptan / 2.Mühendis 7.500 USD

3.Kaptan / 3.Mühendis 4.100 USD

4.Kaptan / 4.Mühendis 4.000 USD

Stajyer 800 USD

Elektrik Zabiti 3.500 USD

Reis / Lostromo / Aşçı / Fiter 2.300 USD

Pompacı 2.100 USD

Usta Gemici / Yağcı 1.750 USD

Gemici / Kamarot 1.500 USD

Başka bir kimsayal tanker firması olan Chemfleet maaşlarına ulaşmak için tıklayınız.

Tersan Denizcilik İş Başvurusu

Adres: Evliya Celebi Mahalllesi Rauf Orbay Cad. Ak Is Merkezi No:33 Kat.2 Tuzla / Istanbul /

Telefon: +90 216 447 28 22

Fax: +90 216 447 28 26

İş başvurusu yapmak için tıklayabilirsiniz.

Bir kez daha tekrar etmek isteriz ki sitemizde yer alan denizcilik firmaları çalışma şartları, gemi adamı maaşları, kontratlar, kumanyası ve benzeri bilgiler internet sitemizi ve sosyal medya hesaplarımızı takip eden dümensuyu okurları ve firma yetkilileri tarafından gelen bilgiler var ise (son dönemde oldukça artmıştır) ışığında kıyaslama ve sorgulama tarafımızca yapılarak hazırlanır.

Bu çalışmalarda Sinyorita, şirketlerin kişilere göre uyguladığı farklı bir politika(varsa) yada yakın günlerde maaşlarda yapılmış bir değişiklik var ise farklılıklar olabilir. Düzeltmek istediğiniz konuları yorum olarak belirtebilirsiniz.

Sizde çalıştığınız şirket ile ilgili bilgi ve görüşlerinizi facebook hesabımızdan ve sitemizde bulunan iletişim sekmesinden paylaşarak denizci dostlarımıza yardımcı olabilirsiniz.

Görüş ve önerileriniz için bize mail gönderebilirsiniz.

info@dumensuyu.com

Ana Sayfaya Dön

Benzer yazılar

9 Yorum

 1. Hasan

  Kimyasal tanker firmalarında 10 yıldır çalışmaktayım, geçen yıl bu firmaya 2.mühendis olarak başvurdum, personel müdürü Mustafa Bey iyi ve ılımlı bir insan fakat uyarmak isterim ki bu firmaya gidecek bir 2.mühendisi SIRE kitapçığından sorular beklemektedir..sonrasında ing. sınavı ve enspektor ile mülakat falan… 2.Mühendis olarak çöp kategorilerini ve ayrıntılarını bilmeniz gerek (yemek çöpleri denize atılır mı ?, kaç milde hangi çöpler denize atılabilir, renk kodları ve kategoriler v.s.). Sanırım bu firmanın gemilerindeki 2.mühendisler çöplerden sorumlu :)) Böyle saçma bir ön mülakat sonrasında firmaya uğramadım, gidecek arkadaşların bilgisine.
  Ayrıca aynı maaşı verecek firmalar önerebilirim; Chemfleet, Armona, Scott Tanker, YMN Tanker…

  Yanıt
 2. Hasan

  Reis maaşı ile Pompacı maaşı neden farklı anlamadım. Diğer tüm firmalarda aynıdır ki bilen bilir Pompacı’nın yaptığı işin onda birini yapmaz Güverte Lostromosu.
  Ayrıca 6+1 Yok değil mi bu şirkette?

  Yanıt
 3. Furkan

  Ben tersan denizcilikte yağcıyım maaşımız ilk başlangıç 1855 dolar ortam kumanya vs. Çok iyi şirket bize gerçekten sahip çıkıyor guard vs. Sorunu yok tehlikeli bölgede alıyorlar maaşımız günü gününe yatıyor gerçekten herkeze tavsiye edebilirim

  Yanıt
 4. gigla

  merhaba, ben u.gemici, gurcu. 5yildir tanker gemilerde calishiorum, sizin gemilerde calismak isterim. calisdim yer torlak shipping, duzgit denizcilik, ve densa tanker. +995 558 45 55 57

  Yanıt
 5. Şenol Akbaş

  Tersan denizclik reis maaşı 2300 dolar hepsi icinde sozlesme 6 ay sinyorita ilk bir sene sonunda 100 dolar 2 sene sonunda da 140 dolardir baska bir extrasi yoktur bu yazdigim personel icin gecerlidir zabitlerinkini bilmiyorum. Adresi degismis yeni adresi: Cevzli mah. Zuhal cad. Ritim istanbul 6. Blok kat 1 Maltepe

  Yanıt

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir