Turkon Konteyner 2016 Maaşları

Türkon Konteyner 2016 Maaşları, Gemileri, Çalışma Şartları ve Dahası

Bir zamanlar Türkiye’nin en iyi firmalarından biri olan Turkon gemilerinde çalışan değerli okurlarımızdan derlediğimiz bilgileri siz dümensuyu okurları için paylaşıyoruz.

Sizde çalıştığınız firma ile ilgili bilgi ve görüşlerinizi facebook sayfamızdan ve sitemizde bulunan iletişim sekmesinden paylaşarak denizci dostlarımıza yardımcı olabilirsiniz.

TURKON

Turkon Konteyner 1997 yılında Kaşif Kalkavan Grubu tarafından kuruldu. Gelişen ve hızla büyüyen konteyner sektöründe genç filosu ve modern kaliteli ekipmanları, çalışan uzman kadrosu, teknoloji yatırımları ve acenta gücü ile yakın geçmişe kadar zirveye oynadı.

Aile şirketlerinin kaderi diyebileceğimiz hadise maalesef Turkon gibi büyük bir firmayı da etkiledi, rahmetlinin vefaatinden sonra firma uzun bir süre maaşları gününde ödeyemedi, gemilerini ve ortaklıklarını satmak durumunda kaldı. Turkon maaşları artık gününde ödüyor mu? Maaş ödemeyen denizcilik firmalarından biri mi yoksa o günler mazi de mi kaldı? DümenSuyu ekibi sizler için araştırdı.

Turkon grubunun başına gelen her olumsuz hadisede karşımıza çıkan tek bir isim oluyor. Türkiye’nin para sihirbazı olarak bilinen, namı okyanusları aşan iş adamımız Hüsnü Özyeğin. Şimdi hikayeyi bilmeyenler ne alakası var diyecekler fakat maalesef bu bir gerçek.

Kurduğu Finansbankın yüzde 46sını 2.8 milyar dolar gibi rekor bir rakamla Yunan NBG’ye satarak dikkatleri üzerine çeken Fiba Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Özyeğin, Türkiye’de ve Dünya’da en zenginler listesine girmesi ile uzun süre medyada yer bulmuştu.

FİBA HOLDİNG

Fiba Holding bir Turkon iştirakı değil fakat nasıl olduysa  iki şirketin yolları tarihte bir çok defa kesişti ve hepsinden Turkon zararlı çıktı. Merak edenler için internette bir çok haber mevcut. Kumport liman yatırımları, tersane’de devasa dökmeci gemiler inşaa edebilmek için yapılan karşılıksız yatırımlar ve niceleri..

GEMİLER

Zamanın ve hala günümüzün bile en teknolojik en güzel gemileri Turkon’a ait. Takipçilerimizden birisi;

“Turkon gemileri ile gittiğimiz bir Amerika limanında Amerikalı bir denizcilik firması gemiyi sırf gezmek için geldi ve hayret kaldılar. Asansörü, kamaraları, köprüüstünü, kullanılan teknolojiyi uzun uzun incelediler. Amerika gibi gelişmiş bir ülkede bu durum bizleri çok şaşırtmıştı.”

Turkon yakın geçmişte filosunda küçülmeye gitti ve şu an 8 gemileri var.

Maaşların istikararı ile ilgili hala çok net bilgiler yok ama Turkon’un hala kemik bir kadrosu olduğu kesin. Son dönemde maaşlar gününde yatırılmaya başlamış ve şirket bunun sözünü vermiş. DümenSuyu ekibi olarak Türkon’un en azından eski günlerine tez vakitte dönebilmesini temenni ediyoruz.

Şirket kısa kontratları, başarılı kumanyası, genç gemileri, tüm çalışanlarına yapmış oldukları özel sigorta (Mapfre Sigorta) ile tercih sebebi olabilir.

Denizcilik mesleğinde her zaman en çok merak edilen unsur maaşlar oluyor, Turkon konteyner gemileri ile ilgili hazırlamış olduğumuz çalışma aşağıdadır. Sizlerden gelen bilgiler ışığında hazırlanan bu çalışmada Sinyortia vb sebeplerle ve (varsa) kişiden kişiye değişen uygulamalar ile farklılık olabilir. Düzeltmek istediğiniz konuları yorum olarak bırakabilirsiniz.

2016 Turkon Konteyner Maaşları

Kaptan/Baş Mühendis 5250 usd 3+1

2.Kpt/2.Mühendis 4000 usd 3+1

Zabitan 2600 usd 3+1

Reis Fiter Aşçı Lostromo 1200 usd 4+1

Usta Gemici Yağcı 1100 usd 4+1

Sitemizde yer alan diğer maaş bilgileri için;

Genel Denizcilik Maaşları için burayı tıklayınız.

Dünya (Zenith) Denizcilik Maaşları için burayı tıklayınız.

Diğer maaş bilgileri için gemi maaşları sekmemizi ziyaret edebilirsiniz.

Sizde çalıştığınız şirket ile ilgili bilgi ve görüşlerinizi facebook hesabımızdan ve iletişim sekmesinden paylaşabilirsiniz.

Ana Sayfaya Dön

Benzer yazılar

2 Yorum

  1. Hatice

    Eşim bir yıl önce bu lanet olası gemide mide kanaması sonucu vefat etti aylarca maaş yatırmasınları gibi dilenci gibi azarlandık eşim öldükten sonrada başsağlığı bile dilemediler dilerim beter olur biterler bir oğlumun rızkını yediler rabbim de onları taar maar etsin

    Yanıt

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir