Uzakyol Gemi Kaptanı Olmak

Uzakyol Gemi Kaptanı Olmak

Uzakyol Gemi Kaptanı olmak için bir çok yöntem mevcut, fakat kaptan olmak hayaliniz ise önerimiz muhakkak 4 senelik bir üniversiteden mezun olunması.

Nasıl gemi kaptanı olunur? diye soranlardansanız bu yazımız tam size göre çünkü Gemi Kaptanı olmak yaşam tarzı, kazancı ve olanakları açısından bir çok insanın hayalini süsleyen çok gösterişli bir meslek.

Denizcilik Fakülteleri

Uzakyol Gemi Kaptanı olmak için üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun olmak gerekmektedir. Bir zamanlar Güverte adı verilen bu bölümler günümüzde Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği olarak adlandırılmaktadır. Bu üniversitelere girmek için üniversite sınavında yeterli puan almak, sağlık durumunun deniz hizmetine elverisli oldugunu belgelemek ve yapılacak mülakatlarda başarılı olmak gerekmektedir.

12 ay fiili deniz hizmeti (gemide staj) yaparak mezun olan kişilerin gemilerde Uzakyol Vardiya Zabiti olarak çalışabilmeleri için Denizcilik Müsteşarlığının düzenlediği Gemi Adamları Yeterlilik sınavında başarılı olmaları gerekmektedir.

Türkiye’nin En iyi Denizcilik Fakülteleri

Üniversite sınav sonucuna göre yerleştirme puanı gözetmek bu sıralama için efektif bir yöntem olmayacaktır. Denizcilik mesleğinin geleneksel yapısı gereği köklü okullarda okumak iş hayatınızı kolaylaştıracaktır.

  1. Yüksek Denizcilik Okulu (İTÜ Denizcilik Fakültesi)
  2. Dokuz Eylül Üniversitesi Denizcilik Fakültesi
  3. Karadeniz Teknik Üniversitesi Denizcilik Fakültesi
  4. Piri Reis Üniversitesi Denizcilik Fakültesi
  5. Yakın Doğu Üniversitesi Denizcilik Fakültesi
Ana Sayfaya Dön

Benzer yazılar

1 Yorum

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir