Westworld oyuncusu Evan Rachel Wood tecavüze uğradığını açıkladı

Westworld oyuncusu Evan Rachel Wood tecavüze uğradığını açıkladı!!

Westworld dizisinde Dolores Abernathy karakterine hayat veren ABD’li oyuncu Evan Rachel Wood, iki kez tecavüze uğradığını açıkladı.


Westworld 
dizisinin yıldızı Evan Rachel Wood, iki kez cinsel saldırıya uğradığını açıkladı.

29 yaşındaki ABD’li oyuncu, hem birlikte olduğu kişi hem de bir başka olayda bir bar sahibi tarafından tecavüze uğradığını söyledi.

Rolling Stone dergisine verdiği röportajda ünlü oyuncu, “Tecavüze uğradım. Biri birlikte olduğum önemli biri tarafından, diğeri de bir bar sahibi tarafındandı. İnsanların artık sessiz kalabilecekleri bir zamanda yaşadığımıza inanmıyorum” şeklinde konuştu.

Wood, pek çok cinsel saldırı kurbanı gibi, insanların ona inanmayacağından korktuğunu belirterek, toplumun bağnazlığı ve cinsiyet ayrımcılığının düşüncesini değiştirdiğini söyledi.

Evan Rachel Wood tecavüze uğradığımın farkında değildim

“İlk kez sevgilim tarafından başıma geldiğinde bunun bir tecavüz olduğundan emin değildim” diyen Wood, “İkinci defa olduğunda bu düşüncenin benim hatam olduğunu ve bununla daha çok savaşmam gerektiğini düşündüm ama korktum” şeklinde konuştu.

22 yaşındayken intihar girişiminde bulunduğunu söyleyen ünlü oyuncu, kadınlardan hoşlandığını fark ettiğinde dört ya da beş yaşında olduğunu ve 2011 yılında da biseksüel olduğunu açıkladığını belirtti.

Wood, hassas ve savunmasız oluşunun biseksüelliğine bağlı olduğuna inandığını anlattı.

Westworld yıldızı röportajında, “Biseksüellikten her zaman aptalca bir şey gibi ya da dikkat çekmek için yapılan bir şey olarak bahsedildi” dedi.

“Bir yetişkin olarak sağlıklı ilişkiler kurmaya çalışıncaya kadar bunun ne kadar zararlı olduğunun farkında değildim” diyen Wood, “Cinsellikle ilgili tüm bu utanma, koşullanma ve damgalanmanın insanlarla ilişki kurma biçimimi gerçekten etkilediğini fark ettim” dedi.

Oyuncu eşi Jamie Bell ile olan evliliğinden 2013 yılında oğlu dünyaya gelen Wood, daha önce rock yıldızı Marilyn Manson’la dört yıllık bir ilişki yaşamıştı. Wood, bu ilişkiye 18 yaşındayken başlamıştı. Los Angeles’ta tanıştıkları zaman Manson, Dita Von Teese ile evliydi.

Wood ayrıca, sahnedeki androjen karakteriyle ünlü olan rock yıldızıyla yaşadığı ilişkiden dolayı sokakta ‘fahişe’ olarak adlandırıldığını da açıkladı.

Şarkıcılık da yapan Wood, oyunculuk kariyerine 1990’ların sonunda American Gothic ve Once and Again gibi dizilerde oynayarak başladı.

İlk çıkışını Little Secret adlı filmde oynayarak yapan Wood, bu filmden sonra, Altın Küre Ödülleri’ne aday olan ve iyi tanınan bir oyuncu olmasını sağlayan Thirteen filminde oynadı.

Kariyerine daha çok bağımsız filmler yaparak devam eden Wood, Pretty Persuasion (2005), Down in the Valley (2006), Running with Scissors (2006) ve büyük bütçeli bir yapım olan Across the Universe’te rol aldı.

Wood ayrıca Guardian tarafından “neslinin en iyi kadın oyuncularından biri” olarak tanımlandı.

Ana Sayfaya Dön

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir